W Europie kontrakty na Euro Stoxx 50 spadają o 0,637 proc., FTSE 100 - zniżkują o 0,279 proc., CAC 40 futures w dół o 0,575 proc., a na DAX - spadają o 0,549 proc.

W środę ministrowie finansów państw strefy euro po godzinie zakończyli spotkanie ws. warunków pomocy dla zagrożonej bankructwem Grecji. Rozmowy w tym formacie mają być kontynuowane w czwartek. Wcześniej w nocy miały się odbyć negocjacje w wąskim gronie.

Według źródeł unijnych w nocy ze środy na czwartek grunt pod porozumienie mieli przygotować premier Grecji Aleksis Cipras oraz przedstawiciele instytucji reprezentujących kredytodawców, w tym szef KE Jean-Claude Juncker.

Szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem podkreślił po spotkaniu w gronie ministrów, że są oni "zdeterminowani", aby wypracować porozumienie w czwartek.

Obecny program ratunkowy dla Grecji wygasa z końcem czerwca. Jeśli do tego czasu nie będzie porozumienia w sprawie przekazania Atenom ostatniej transzy tego programu - ok. 7,2 mld euro - to Grecji grozi niewypłacalność. Do 30 czerwca Grecja ma zwrócić MFW 1,6 mld euro, ale nie ma na to środków.

W czwartek inwestorzy poznali już wskaźnik GfK z Niemiec. Indeks nastrojów niemieckich konsumentów GfK na lipiec spadł do 10,1 pkt. z 10,2 pkt. poprzednio, a analitycy spodziewali się 10,2 pkt., bez zmian.

Po południu gracze rynkowi poznają dane o dochodach i wydatkach Amerykanów w maju, a także liczbę zarejestrowanych nowych bezrobotnych w USA w tygodniu zakończonym 20 czerwca.

Przed 16.00 Markit poda wskaźnik PMI w usługach w USA w czerwcu.