W Europie kontrakty na Euro Stoxx 50 spadają o 0,342 proc., FTSE 100 - spadają o 0,246 proc., CAC 40 futures w dół o 0,283 proc., a DAX - minus 0,167 proc.

Prezes Rezerwy Federalnej Janet Yellen oceniła w środę, że wyceny akcji w USA są już dosyć wysokie, co może potencjalnie stanowić zagrożenie dla stabilności na rynkach.

„Podkreśliłabym, że wyceny na rynkach akcji są obecnie już generalnie dosyć wysokie” – powiedziała Yellen w trakcie dyskusji panelowej, organizowanej przez The Institute for New Economic Thinking, na temat polityki monetarnej, w której oprócz Yellen brała udział zarządzająca MFW Christine Lagarde.

Tymczasem inwestorzy poznali już rano w czwartek dane o zamówieniach w przemyśle Niemiec.

Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły w marcu o 0,9 proc. mdm - podał niemiecki urząd statystyczny. Tymczasem analitycy spodziewali się, że zamówienia mdm wzrosną o 1,5 proc., po spadku wcześniej o 0,9 proc.

W ujęciu rdr zamówienia wzrosły o 1,9 proc., po spadku poprzednio o 1,3 proc., po korekcie - podali statystycy. Tu analitycy spodziewali się rdr wzrostu właśnie o 1,9 proc

O 13.30 gracze rynkowi poznają raport Challengera o zapowiadanych zwolnieniach pracowników w USA w kwietniu.

Najważniejsze jednak będą piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy. Konsensus rynkowy zakłada, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w kwietniu w USA wzrosła o 225 tys. (PAP)

aj/ asa/