Marazmu ciąg dalszy

16.09.2014, 11:41; Aktualizacja: 16.09.2014, 11:41
konto-czas-pieniądze

Dane makro w mniejszym lub większym stopniu są ignorowane.źródło: ShutterStock

Trwa powolne odliczanie do najważniejszych wydarzeń tego tygodnia i trudno oczekiwać, aby wtorek przyniósł istotne zmiany. EUR/USD zatrzymał się pod 1,2980, GBP/USD nie może domknąć luki spadkowej z zeszłego tygodnia, USD/JPY zrobił sobie przystanek tuż nad 107. Bez emocji pozostaje handel na EUR/PLN blisko 4,20.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:TMS Brokers
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Tusk nie zabral marazmu do Brukseli , tylko uciekl(2014-09-18 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    Sytuacja w kraju jest wiecej niz OPLAKANA ! Dlaczego ?

    Przede wszystkim Tusk zostawił nam w spadku ogromny dług publiczny, relatywnie większy niż za czasów Edwarda Gierka. Zbigniew Kuźmiuk, poseł do Parlamentu Europejskiego, przypomina, że gdy lider PO zostawał szefem rządu, dług ten wynosił 520 mld zł, a na koniec ubiegłego roku sięgnął 970 mld złotych. Teraz już przekracza 1 bln złotych. To aż 57 proc. PKB! – Dług ten na koniec tego roku spadnie co prawda o 150 mld zł, ale tylko dlatego, że te pieniądze rząd zabrał z kont OFE. Dług będzie mniejszy, ale o tyle wzrosną też zobowiązania państwa wobec przyszłych emerytów – tłumaczy Kuźmiuk. I dodaje, że rząd Tuska spowodował też powstanie 100 mld zł długu ukrytego (głównie chodzi o 45 mld zł długu, jaki wobec budżetu ma ZUS i którego nie spłaci).

    Robert Gwiazdowski, szef Centrum im. Adama Smitha, mówi obrazowo, że najbardziej z powodu finansowej polityki państwa straciły nasze dzieci, wnuki i prawnuki, bo to one będą musiały spłacać te gigantyczne długi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane