CRYPTON DIGITAL, SE to pierwsza słowacka firma FinTech posiadająca tego rodzaju aplikację. Aplikacja zawiera wszystkie elementy innowacyjnej platformy technologicznej WEXO, która od czerwca 2020 roku świadczy swoim klientom usługi związane z wykorzystaniem kryptowalut. Klienci korzystają najczęściej z możliwości wymiany pomiędzy najpopularniejszymi parami kryptowalutowymi lub korzystają z możliwości bezpiecznego przechowywania.

Aplikację WEXO można pobrać bezpłatnie, jest dostępna w App Store i Google Play.
Nad jej rozwojem i dalszym funkcjonowaniem czuwa zespół czterdziestu specjalistów w dziedzinie technologii, kryptowalut, bankowości, marketingu i obsługi klienta. Twórcy WEXO od początku prezentowali swój projekt jako innowacyjną platformę FinTech, która wkrótce pozwoli użytkownikom również na wygodny zakup kryptowalut. Następnym krokiem będzie uczynienie płatności kryptowalutami równie wygodnymi, jak dzisiejsze korzystanie ze zwykłych usług bankowych. Z czasem posłuży do tego karta płatnicza WEXO z własnym numerem IBAN. Twórcy WEXO zapowiadają wprowadzenie pakietu usług nastawionego na połączenie kryptoświata ze środowiskiem walut fiat jeszcze w tym roku.

Peter Mariš, współzałożyciel firmy CRYPTON DIGITAL, SE / Materiały prasowe

Aplikacja WEXO ma ambicję stać się naturalną częścią życia każdego użytkownika kryptowaluty, ponieważ już dziś obejmuje najczęściej używane podstawowe usługi, a nad kolejnymi pakietami usług pracujemy. Naszym celem jest zapewnienie każdemu klientowi możliwości otrzymywania płatności na swoje konto IBAN, a następnie ich wygodnej wymiany na kryptowaluty, płacenia kryptowalutami na całym świecie i korzystania z nich w taki sam sposób, jak ze zwykłych środków finansowych, do których jesteśmy przyzwyczajeni” – powiedział Peter Mariš, współzałożyciel firmy CRYPTON DIGITAL, SE, która stoi za platformą FinTech WEXO.

Na początku korzystania z platformy wystarczy zwykła rejestracja i weryfikacja konta. Wszystkie te kroki są maksymalnie zautomatyzowane dla wygody użytkownika. Jeśli posiadasz już kryptowaluty, WEXO oferuje portfele na bitcoin, ethereum, litecoin, tether, trueUSD. 
Platforma FinTech WEXO jest dla CRYPTON DIGITAL tym produktem, który posłuży firmie do reprezentowania słowackiego sektora kryptowalut za granicą. 

Od strony produktów usługi projektu WEXO są obecnie obsługiwane przez czeską firmę partnerską UPDN ONE, s. r. o., posiadającą bogate doświadczenie na rynku finansowym. CRYPTON DIGITAL, SE finansuje projekt z własnych środków, otwiera jednak możliwości również przed partnerami, którzy chcą uczestniczyć w projekcie WEXO i tym samym czerpać korzyści z zysku z innowacyjnego produktu.