KGHM straci monopol na wydobywanie miedzi w Polsce?

05.02.2014, 13:06; Aktualizacja: 05.02.2014, 13:06
Do tej pory małe firmy otrzymywały koncesje na opracowanie niewielkich złóż na Dolnym Śląsku. Prawo do nich i tak kupował później KGHM po wyższej cenie.

Do tej pory małe firmy otrzymywały koncesje na opracowanie niewielkich złóż na Dolnym Śląsku. Prawo do nich i tak kupował później KGHM po wyższej cenie.źródło: Bloomberg

KGHM-owi grozi utrata monopolu na wydobywanie miedzi na Dolnym Śląsku. Ministerstwo Środowiska przyznało właśnie koncesję na eksplorację dużego złoża w okolicach Głogowa spółce... z Kanady. Polska Miedź ma się odwołać od tej decyzji.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • sprawiedliwy(2014-02-05 18:26) Zgłoś naruszenie 00

  polska to dziki kraj jak to powiedział jeden polityk ,doją kghm a złoża sprzedają kanadyjczykom ,ciekawe ile dostali do kieszeni to sprawa dla cba

  Odpowiedz
 • Maria 7(2014-02-05 19:03) Zgłoś naruszenie 00

  Jakim prawem jakiś dupek z ministerstwa podejmuje taką decyzję? Jeszcze za mało zmarnowali Polskę? "ZŁODZIEJE" DO kryminału!

  Odpowiedz
 • tadoi(2014-02-08 16:09) Zgłoś naruszenie 00

  To surowce kopalne w Polsce nie są naszą wspólną własnością,tylko jakichś sprzedawczyków ? (od sprzedawania).A wie ktoś jak Norwedzy gospodarują ich wspólną własnościa jaką jest ropa ? Zyski przeznaczaja na fundusz emerytalny.My mamy potężne zasoby miedzi,siarki,węgla.Innym opłaci sie u nas wydobywac i zarabiac,nam nie ?

  Odpowiedz
 • Wilkołak(2014-02-06 07:36) Zgłoś naruszenie 00

  Wiele wskazuje na to że ukraińska diaspora w Kanadzie, sięga swoimi mackami nawet na samą Wiejską. No, panowie posłowie przyznać się którego dziadek "rizał lachow" pod koniec wojny ???

  Odpowiedz
 • czytelniczka(2014-02-06 07:56) Zgłoś naruszenie 00

  "Ministerstwo Środowiska przyznało właśnie koncesję na eksplorację dużego złoża w okolicach Głogowa spółce... z Kanady. Polska Miedź ma się odwołać od tej decyzji. " ... ZARAZ, ZARAZ BO WSZYSCY GADAJĄ O WYDOBYCIU A TU CHODZIŁO O DECYZJĘ NA ROZPOZNAWANIE I POSZUKIWANIE ZŁÓŻ A NIE DECYZJE NA WYDOBYCIE ZŁÓZ, TO SĄ DWIE ODRĘBNE DECYZJE I DWIE BARDZO RÓZNE DECYZJE. wiec proszę łaskawie sprecyzować słowa, bo nawet w Trójce gadają, że chodzi o wydobywanie kopaliny. Jakas masakra, nie wiem czy to brak zrozumienia tematu czy jakas nagonka prasowa?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane