Po bardzo udanym ubiegłym tygodniu nowy zapowiada się nieco mniej optymistycznie, ale nadal pozytywnie. Nastroje na świecie są mieszane, ale nadal jest szansa na lekkie wzrosty.

"Miniony tydzień przyniósł trochę więcej zmienności na warszawskim parkiecie. Dopiero w okolicach 2460 pkt przebudził się popyt i piątek kończyliśmy dość euforycznym powrotem powyżej 2500 pkt (zamknięcie 2547,0 pkt, po wzroście o 1,9%). Indeksy na innych parkietach także zyskiwały, ale w umiarkowanym stopniu" - powiedział analityk BDM, Krzysztof pado.

Ekonomista dodał, że DAX zyskał 0,2%. S&P500 wzrósł o 0,4%, ustanawiając nowy rekord, ledwie 2 pkt od bariery 1800 pkt. To już szósty tydzień wzrostów na Wall Street z rzędu.Dłuższą, siedmiotygodniową, serię mieliśmy ostatni raz na początku bieżącego roku.

"Dziś rano nastroje są mieszane. Zyskuje większość indeksów azjatyckich, jednak Nikkei225 w zasadzie nie zmienił wartości. Lekkie spadki, po 0,1%, notują futures na DAX i S&P500. Od strony technicznej w ubiegłym tygodniu WIG20 złamał dość stromą linię trendu wzrostowego prowadzoną od wrześniowego dołka" - ocenił analityk.

Mimo piątkowego dynamicznego odbicia nie udało się do niej jak na razie powrócić. Dziś w kalendarium brak poważniejszych danych makro.

"W kolejnych dniach mamy indeks ZEW oraz PMI. W nocy z wtorku na środę wystąpienie B. Bernanke. Z wydarzeń na naszym rynku w weekend napłynęły informacje o sprzedaży udziałów w GTC przez Kardan do fundusze Lone Star za 160 mln EUR" - podsumował Krzysztof Pado.