EUR/PLN w poniedziałek zniżkował. W czasie sesji azjatyckiej poruszał się w okolicach minimów sprzed tygodnia. Stanowią one silny poziom wsparcia. Na wykresie dziennym kurs oparł się na 100-dniowej średniej kroczącej. Złoty nie umocnił się na tyle by przebić 4,20. Aktualnie kurs oscyluje przy 4,2080. USD/PLN spadł do poziomów notowanych w połowie czerwca. Kurs znalazł tam wtedy wsparcie i dynamicznie wzrósł.

Teraz USD/PLN przyjmuje wartość 3,1750. Dziś poznamy wartość indeksu zaufania amerykańskich konsumentów mierzonych przez Conference Board. W porównaniu z Analogicznym wskaźnikiem publikowanym przez Uniwersytet Michigan ankietowanych jest w nim dziesięć razy więcej gospodarstw domowych niż w przypadku tego drugiego. Wartość finalna drugiego z wymienionych została zrewidowana w górę w ubiegły piątek. Oczekiwania rynkowe wobec dzisiejszego odczytu to 81,3 pkt., co byłoby symbolicznym spadkiem po tym jak w ubiegłym miesiącu indeks przyjął wartość 81,4 pkt. i był najwyższy od 2008 r. O 15:00 opublikowany zostanie indeks S&P/Case-Shiller. Dowiemy się jaka była dynamika cen domów w maju.

Ważniejszy wariant tego indeksu obejmujący 20 metropolii powinien wg konsensusu rynkowego wynieść 12,4 proc. r/r. Ostatnie odczyty indeksu wybiły się ponad maksima ustanowione w 2010 r., co przekłada się na duży optymizm firm z branży budowlanej, którego odzwierciedleniem jest indeks NAHB.

Marcin Pietrzak

Piotr Trautsolt