Biorąc to pod uwagę oraz poranne rosnące wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie indeksy należy spodziewać się dziś pozytywnego rozpoczęcia sesji na GPW. Zdaniem analityków o przebiegu sesji zdecydują dane makroekonomiczne z zagranicy.

"Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia przyniosła całkiem przyjemny wzrost WIGu20. Prestiżowy indeks zyskał 1,04% i notuje obecnie wartość 2302.81 pkt. Tym samym pokonaliśmy opór na linii 2300 pkt. i w dalszych wzrostach jesteśmy obecnie ograniczeni pułapami 2332 pkt. i 2354 pkt. Dodatkowo bykom sprzyja wciąż chłodny RSI (50 pkt.) i teza, iż kreślimy właśnie prawe remie odwróconego RGR o potencjalnym zasięgu nawet 2400 pkt" - powiedział analityk BDM, Krzysztof Zarychta.

W jego ocenie wsparcia dla ewentualnych spadków należy wyróżnić na poziomach 2279 pkt. i 2253 pkt. Neutralnie natomiast swój handel zakończyli inwestorzy za Oceanem. Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,02%, Nasdaq wzrósł o 0,61%, a indeks S&P 500 zyskał 0,31%.

"Dziś czeka nas wysyp danych makro. O 9.00 poznamy stopę bezrobocia w Turcji. Następnie, bo o 14.30, wysłuchamy wystąpienia publicznego członka zarządu Fed (Daniel Tarullo) oraz poznamy odczyt sprzedaży detalicznej w USA za czerwiec, a także indeks NY Empire State. Wartości prognoz to odpowiednio 0,4% i 5,00 pkt. Istotne będą również dane wyniki Citigroup, które poznamy przed rozpoczęciem sesji w USA. Prognoza to EPS 1,18 USD oraz przychód 19,79 mld USD" - wyliczył.

Z kolei przed rozpoczęciem dzisiejszego handlu poznaliśmy garść kluczowych danych makro dla Chin. PKB w 2Q'13 wyniosło zgodnie z oczekiwaniami 7,5% r/r, a produkcja przemysłowa 8,9% r/r vs. prognoza 9,1% r/r. W reakcji na te informacje po godzinie 4.00 naszego czasu HANG SENG oraz miedź poszły dynamicznie w górę; później nastąpiła korekta, niemniej wydaje się, że rynek przyjął te dane z umiarkowanym optymizmem.

"Biorąc to pod uwagę oraz poranne rosnące wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie indeksy należy spodziewać się dziś pozytywnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie" - podsumował Zarychta.