Pierwsze trzy miesiące 2013 były dla KGHM Polska Miedź jednym z najlepszych kwartałów bieżącego roku pod względem wypracowanego zysku netto, wynika z wypowiedzi prezesa Herberta Wirtha. Spółka spodziewa się, że kolejne kwartały nie będą tak dobre pod względem wolumenu sprzedaży miedzi, jak początek roku, a najniższego wolumenu sprzedaży oczekuje w III kw. 2013 w efekcie remontów w hucie Głogów II.

"Prognozujemy 3,2 mld zł zysku w 2013. Widać więc, że pierwszy kwartał jest to jeden z najlepszych kwartałów 2013 roku" - powiedział Wirth podczas konferencji prasowej.

Przedstawiciele spółki dodali, że przez planowany okres remontowy w Głogów II w okresie letnim najniższa kwartalna sprzedaż miedzi spodziewana jest w III kw. bieżącego roku. W I kw. 2013 roku wolumen sprzedaży wyniósł 154,1 tys. ton i był najwyższy od ośmiu kwartałów. KGHM spodziewa się, że w kolejnych kwartałach 2013 r. sprzedaż będzie niższa od wyniku osiągniętego w pierwszych trzech miesiącach.

Pod względem zasobów miedzi KGHM znajduje się na czwartym miejscu na świecie. W 2011 r. produkcja miedzi elektrolitycznej osiągnęła najwyższy poziom w historii spółki, tj. 571 tys. ton, produkcja srebra - 1 260 ton.