"Naszym nadrzędnym celem jest wejście na giełdę, do czego mamy być gotowi z końcem tego roku, i będziemy. Nie mówię, że nie kupimy jakiegoś przewoźnika, ale przeprowadzenie takiej transakcji wymaga czasu" - powiedział Boroń "Rzeczpospolitej".

Podkreślił, że choć akwizycja to proces zajmujący więcej niż kilka miesięcy, spółka jest dobrze przygotowana do potencjalnych zakupów - ma stabilną sytuację finansową, z wysokim wynikiem EBITDA.

Prezes nie chciał podawać szczegółów dotyczących wyników za ub.r. Powiedział jedynie, że spółka miała w ub.r. "solidny" zysk i równie "solidnego" spodziewa się w tym roku.

Pod koniec lutego br. walne zgromadzenie PKP Cargo powołało dotychczasowego członka zarządu ds. finansowych Łukasza Boronia na stanowisko prezesa.

Pod koniec stycznia PKP S.A. otrzymały zgodę Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na przeprowadzenie prywatyzacji PKP Cargo w trybie debiutu giełdowego. Zgodnie ze strategią prywatyzacji, debiut do 50% akcji PKP Cargo nastąpi w IV kw. 2013 roku. PKP S.A. utrzyma pakiet kontrolny w PKP Cargo.