Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 42 centy do 109,13 USD za baryłkę.

Ceny benzyny wzrosły w USA o 1,9 proc. To reakcja na zbliżający się huragan Sandy.

W związku ze zbliżającym się do wschodniego wybrzeża USA huraganem Sandy prezydent Barack Obama ogłosił w niedzielę wieczorem czasu miejscowego stan wyjątkowy w stolicy kraju, Waszyngtonie.

O wprowadzenie stanu wyjątkowego w stolicy kraju zwrócił się do prezydenta burmistrz Waszyngtonu Vincent Gray. Dzięki temu władze miasta będą mogły korzystać ze środków federalnych na walkę z żywiołem.

W poniedziałek w Waszyngtonie będą zamknięte urzędy i szkoły. Podjęto także decyzję o zawieszeniu wczesnego głosowania w nadchodzących wyborach prezydenckich, które miało rozpoczynać się w Waszyngtonie właśnie w poniedziałek.

Wcześniej stan wyjątkowy ogłosili na terenie swoich stanów gubernatorzy Nowego Jorku, New Jersey, Connecticut, Massachusetts, Wirginii, Maryland i Pensylwanii.

Według meteorologów, huragan Sandy, który wcześniej na Karaibach zabił co najmniej 67 osób, w poniedziałek uderzy we wschodnie wybrzeże USA.

W tym roku ropa w USA staniała o 13,0 proc.