Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 58 centów do 94,91 USD.

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 3 centy do 112,51 USD za baryłkę.

Huragan Isaac, który w środę dotarł do wybrzeży Luizjany, po południu tego dnia osłabł i został zaliczony do kategorii sztormów tropikalnych - ogłosiło Narodowe Centrum Huraganów (NHC).

Centrum sztormu znajdowało się w środę wieczorem (czasu polskiego) w odległości ok. 80 km na południowy zachód od Nowego Orleanu. Prędkość wiatru dochodzi tam do 110 kilometrów na godzinę.

Meteorolodzy przewidują, że przez najbliższe dwie doby Isaac będzie dalej słabł.

Tymczasem w USA rosną zapasy ropy - Amerykański Instytut Paliw (API) podał we wtorek, że zapasy surowca wzrosły w ub. tygodniu o 5,5 mln baryłek.

W środę swój raport o zapasach ropy podał Departament Energii (DoE).

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 3,78 mln baryłek, czyli 1,0 proc., do 364,52 mln baryłek - poinformował Departament Energii.

Analitycy spodziewali się spadku zapasów ropy o 1,75 mln baryłek.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 0,87 mln baryłek, czyli 0,7 proc. do 126,08 mln baryłek - podał DoE.

W środę ropa na NYMEX w USA staniała o 84 centy do 95,49 USD/b, najniższego poziomu na zamknięciu handlu od 27 sierpnia.

W tym roku ropa na NYMEX staniała o 3,9 proc.