Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień w transakcjach elektronicznych potaniał o 0,7 proc. i jest wyceniany po 3,4745 USD.

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na grudzień potaniała o 0,7 proc. do 55 tys. 600 juanów (8749 USD).

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande chcą, pomimo dzielących ich różnic co do metod, wspólnie pracować nad przezwyciężeniem kryzysu euro i oboje wezwali zagrożoną bankructwem Grecję do kontynuowania zapoczątkowanych reform - podała agencja dpa po ich spotkaniu w czwartek wieczorem w Berlinie.

W piątek do Berlina na rozmowy z Merkel przybędzie premier Grecji Antonis Samaras. Dzień później grecki polityk spotka się z prezydentem Francji.

Maklerzy dodają, że negatywnie na ceny wpłynęły również czwartkowe dane z USA. Departament Pracy podał, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wzrosła o 4 tys. wobec poprzedniego tygodnia i wyniosła 372 tys. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 365 tys.