Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień w transakcjach elektronicznych potaniał o 0,4 proc. i jest wyceniany po 3,448 USD.

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na grudzień zdrożała o 0,6 proc. do 55 tys. 190 juanów (8686 USD).

Szef eurogrupy Jean Claude Juncker rozpoczyna w środę wizytę w Grecji. Na czwartek zaplanowane jest spotkanie niemieckiej kanclerz Angeli Merkel z francuskim prezydentem Francoisem Hollandem, a dzień później niemiecka kanclerz spotka się z greckim premierem Antonisem Samarasem.

Na rynku pojawiły się spekulacje, że w trakcie tych spotkań dyskutowane mogą być ustępstwa wobec Grecji, obejmujące między innymi obniżenie oprocentowanie pożyczek udzielanych temu krajowi przez zagranicznych kredytodawców, czy też zmianę priorytetu poszczególnych przedsięwzięć, będących warunkami programu ratunkowego.

"Biorąc pod uwagę słabszy popyt, ceny miedzi nie będą raczej szły dużo bardziej w górę. Europejscy przywódcy wrócili z wakacji i ponownie tematem numer jeden staje się kryzys zadłużenia w Europie" - uważa Liang Zheng, analityk w Xinhu Futures Co. z Szanghaju.