Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie kosztuje 7 tys. 455 dol. za tonę, po spadku o 0,5 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na wrzesień w transakcjach elektronicznych tanieje o 0,3 proc. i jest wyceniany po 3,384 dol.

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na listopad spadła do 54 tys. 630 juanów (8 tys. 590 dol.).

Produkt Krajowy Brutto Japonii wzrósł w drugim kw. 2012 r. o 1,4 proc. w ujęciu zanualizowanym, po wzroście w pierwszym kw. br. o 5,5 proc., po korekcie - poinformowało w poniedziałek w komunikacie biuro rządowe we wstępnych wyliczeniach. Analitycy spodziewali się wzrostu PKB o 2,3 proc.

W ujęciu kwartalnym PKB Japonii wzrósł w drugim kw. o 0,3 proc., podczas gdy w pierwszym kw. wzrósł o 1,3 proc., po korekcie. Tu spodziewano się wzrostu o 0,6 proc.

Nominalny PKB spadł w drugim kw. o 0,1 proc. kdk, po wzroście w pierwszym kw. o 1,4 proc., po korekcie - podało biuro rządowe. Tu oceniano wzrost na 0,4 proc.

Z kolei Bank of America (BofA) obniżył prognozy wzrostu dla chińskiej gospodarki w tym roku do 7,7 proc. PKB z 8 proc. PKB wcześniej.

"Wygląda na to, że trzeci kwartał będzie najgorszym kwartałem, jeśli chodzi o rozwój chińskiej gospodarki" - powiedział Wei Hongjie, analityk Beite Futures.