"Biorąc pod uwagę poranne oscylujące wokół zera wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i amerykańskie indeksy należy spodziewać się dziś neutralnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie" - poinformował analityk BDM Krzysztof Zarychta. We wtorek WIG20 stracił 0,23% i wynosi 2185,67 pkt. WIG spadł o 0,26% i wynosi 40163,91 pkt. Obroty wyniosły 719 mln zł.

Zarychta zaznacza, że wsparcia dla ewentualnych spadków należy wyróżnić na pułapach 2168 pkt. i 2136 pkt. "Wydaje się, że inwestorzy nie chcieli podejmować większych decyzji przed dzisiejszym posiedzeniem Fed (konferencja w sprawie ewentualnych zmian w polityce pieniężnej Rezerwy Federalnej ma być przedstawiona dziś o 20.15). Nie należy jednak spodziewać się wiążących deklaracji ze strony FOMC.

Prawdopodobnie Fed pozostawi główną stopę procentową na dotychczasowych poziomach (0,00-0,25%) i nie zdecyduje się na dodatkową formę luzowania ilościowego. Z kolei jutro może mieć miejsce interwencja ze strony EBC, który miałby skupić pakiety obligacji hiszpańskich i włoskich, co z pewnością zostanie odebrane przez rynki pozytywnie" - zaznaczył analityk BDM. Na dziś zaplanowano szereg publikacji makro.