Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7678,50 USD za tonę, po wzroście o 0,5 proc.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na wrzesień w transakcjach pozostał bez większych zmian i jest wyceniany na 3,472 USD.

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na październik podrożała o 0,2 proc. do 55 tys. 860 juanów (8770 USD).

Liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA wzrosła w czerwcu do 760 tys. w ujęciu rocznym, z 711 tys. w maju po korekcie. Analitycy spodziewali się, że liczba rozpoczętych nowych inwestycji wyniesie 745 tys.

Liczba wydanych nowych pozwoleń na budowę, wskaźnik aktywności w przyszłości w tym sektorze, spadła zaś do 755 tys. z 784 tys. poprzednio po korekcie. Analitycy spodziewali się liczby nowych pozwoleń na poziomie 765 tys.

"Ceny nieruchomości w Chinach i wskaźnik nowych inwestycji budowlanych w USA wskazują na większy popyt w drugiej połowie roku" - powiedział Li Peng, analityk z Guotai Junan Futures Co.

"Spodziewamy się, że w sierpniu import wzrośnie, bazując na nadziejach na wzrost konsumpcji surowców jesienią" - dodał.

Analitycy zauważają także, że mocno wzrosła liczba poleceń wycofania miedzi z magazynów LME, co wskazuje na to, że rynki spodziewają się zwiększenia popytu w najbliższej przyszłości, licząc na pozytywny wpływ rządowej pomocy dla gospodarki.