Analitycy spodziewają się pozytywnego otwarcia sesji na warszawskiej giełdzie w środę. Według nich rynki czekają dziś na wystąpienie szefa Fed Bena Bernanke.

"Biorąc pod uwagę poranne rosnące wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie i amerykańskie indeksy należy spodziewać się dziś pozytywnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych" - poinformował analityk BDM Krzysztof Zarychta. Analityk zaznaczył, że rynek czeka dziś wysyp danych makroekonomicznych. O 10.30 poznamy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Wielkiej Brytanii (5,2 tys.).

Następnie, o 13.00, na rynek napłynie liczba wniosków o kredyt hipoteczny w Stanach Zjednoczonych. Popołudniu, o 14.30, na rynek napłyną odczyty pozwoleń na budowę domów i rozpoczętych budów domów w USA (wartości prognoz to odpowiednio 765 tys. i 745 tys.). "Dodatkowo elektryzować rynki będzie zapewne jeszcze jedno wystąpienie szefa Fed.

Tym razem Ben Bernanke przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów " - zaznaczył Zarychta. Wczoraj Bernanke wystąpił w Senacie i jego wypowiedzi wpłynęły na poprawę sentymentu na amerykańskim rynku. We wtorek indeks WIG20 wzrósł o 0,09% do 2190,90 pkt a WIG o 0,37% do 40426,42 pkt. Wartość obrotów na rynku akcji kształtowała się na poziomie 880 mln zł.