statystyki

Liczy się „ile?”, a nie „od kogo?”

autor: Zbigniew Parafianowicz22.09.2020, 06:00; Aktualizacja: 22.09.2020, 09:22
Zbigniew Parafianowicz

Zbigniew Parafianowiczźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Ujawniony przez dziennikarzy masowy proceder prania pieniędzy w zachodnich bankach nie powinien dziwić. Gdy w grę wchodzą miliardy, proces wymyka się ocenom w kategoriach dobra i zła, a aksjologia przestaje być użytecznym narzędziem. Doskonale wiedział o tym Nicolas Sarkozy, który prowadził swoje kampanie wyborcze za pieniądze Muammara Kadafiego, by później – podczas arabskiej wiosny – wziąć udział w nalotach na Libię.

Były doradca Donalda Trumpa, Paul Manafort, przyjął ponad 1 7 m ln dol. za współpracę w latach 2012–201 4 z obalonym w wyniku Majdanu Wiktorem Janukowyczem. Równocześnie nie chwalił się tym, że doradzał jego formalnej przeciwniczce – Julii Tymoszenko. Niemieckie banki współpracowały z mołdawskim laundromatem. A ze swoimi znajomościami nie obnosili się też Boris Johnoson i David Cameron, którzy jeszcze w 201 4 r . sympatyzowali z byłym wiceministrem finansów Rosji, byłym prezesem Wnieszekonombanku (swoją drogą fascynująca organizacja) i bliskim współpracownikiem Władimira Putina – Władimirem Czernuchinem.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane