statystyki

Trzęsienie ziemi w Commerzbanku

autor: Artur Ciechanowicz08.07.2020, 06:00; Aktualizacja: 08.07.2020, 09:45
euro, pieniądze, monety

euro, pieniądze, monetyźródło: ShutterStock

Po skandalu z Wirecard narastają problemy kolejnej niemieckiej instytucji finansowej. Stanowiska jednocześnie opuszczają prezes zarządu i szef rady nadzorczej.

– Bank potrzebuje głębokiej transformacji, a w związku z tym nowego prezesa, który otrzyma od inwestorów dość czasu na realizację swojej strategii. Odchodząc, chcę umożliwić nowe otwarcie – oznajmił niespodziewanie w ubiegłym tygodniu Martin Zielke, który od 2016 r. zarządzał czwartym, a wśród prywatnych drugim największym bankiem RFN.

Prezes chce pozostać na stanowisku, dopóki nie zostanie znaleziony jego następca, ale nie dłużej niż do końca roku. Już 3 sierpnia odejdzie natomiast szef rady nadzorczej Stefan Schmittmann, który popierał Zielkego i czuje się współodpowiedzialny za sytuację Commerzbanku. Wśród kandydatów na stanowisko prezesa są wymieniani szef działu klientów korporacyjnych Holender Roland Boekhout i dyrektor finansowa Bettina Orlopp. Szefem rady nadzorczej zostanie prawdopodobnie jeden z jej obecnych członków Nicholas Teller.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane