statystyki

Drugie podejście do piaskownicy

autor: Łukasz Wilkowicz17.12.2019, 08:23; Aktualizacja: 17.12.2019, 08:25
Nowy program jest obliczony na półtora roku. Ponad rok temu KNF ogłosiła już start piaskownicy.

Nowy program jest obliczony na półtora roku. Ponad rok temu KNF ogłosiła już start piaskownicy.źródło: ShutterStock

EBOR pomoże i możliwe, że projekt zostanie zrealizowany wcześniej niż za półtora roku.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju ogłosił w trakcie niedawnej konferencji Impact Fintech w Katowicach, że rusza z kolejnym – po pracach nad przyjętą niedawno przez rząd „Strategią rozwoju rynku kapitałowego” – programem wsparcia dla polskich władz dotyczącym zmian prawnych w zakresie finansów. Tym razem będzie on dotyczył m.in. pomocy dla Komisji Nadzoru Finansowego w budowie tzw. piaskownicy regulacyjnej dla branży fintech.

Chodzi o stworzenie młodym firmom, które dzięki wykorzystaniu technologii informatycznych chcą zaistnieć na rynku finansowym, odpowiednich warunków prawnych – pozwalających np. na wypróbowanie nowej usługi przez klientów, ale bez konieczności spełniania wszystkich wymogów, jakie są stawiane instytucjom licencjonowanym przez nadzór.

Nowy program jest obliczony na półtora roku. Ponad rok temu KNF ogłosiła już start piaskownicy. Nadzór dokonał nawet wyboru kilku instytucji, które miały być odpowiedzialne za bezpośrednią współpracę ze start-upami technologicznymi. Ale do finalnego podpisania umów nie doszło. Był to dla nadzoru gorący czas: afery związanej z poprzednim przewodniczącym Markiem Chrzanowskim i przyjścia nowego szefa KNF.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • j.a.(2019-12-18 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    KNFpowinien dopłacić wierzycielom GETBACKU - TO TEŻ AFERA KNF, który gwarantował swoim autorytetem dopuszczenie obligacji do obrotu,a teraz...jeszcze im odbiera! Są takie sprawy w sądach-ale to w USA,u nas rządowa KRS. ile KNF kosztuje podatnika? 100mln rocznie?..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane