statystyki

„Strategia rozwoju rynku kapitałowego” w rozbudowanej wersji

autor: Łukasz Wilkowicz23.10.2019, 09:26; Aktualizacja: 23.10.2019, 09:26
Strategia ma wyznaczyć na najbliższe lata kierunki rozwoju naszego rynku kapitałowego. Prace nad nią trwały prawie półtora roku.

Strategia ma wyznaczyć na najbliższe lata kierunki rozwoju naszego rynku kapitałowego. Prace nad nią trwały prawie półtora roku.źródło: ShutterStock

Strategia ma wyznaczyć na najbliższe lata kierunki rozwoju naszego rynku kapitałowego. Prace nad nią trwały prawie półtora roku. Pierwotną wersję projektu poznaliśmy wiosną tego roku. Ostateczną wersję strategii rząd przyjął 1 października. Do tej pory nie została ona opublikowana. DGP poznał jednak finalną treść.

Dokument zawiera 90 szczegółowych działań, za które odpowiedzialne będą przede wszystkim rząd (resort finansów), nadzór finansowy i warszawska giełda. W porównaniu z wiosennym projektem liczba działań zwiększyła się… o połowę. W części wynika to z użycia innych sformułowań. Ale w wielu przypadkach kryją się za tym istotne zmiany.

Pojawiło się na przykład „dbanie o stabilność i przewidywalność regulacji” czy „zwiększenie odpowiedzialności pośredników w zakresie rekomendowanych inwestycji przez skuteczne środki egzekwowania prawa”.

To drugie działanie jest najpewniej konsekwencją ostatnich afer na naszym rynku kapitałowym (GetBack, W Investments). Dotkliwe straty poniosły osoby, które powinny mieć niewielki „apetyt na ryzyko”. Zaangażowanym w nie podmiotom w skrajnych przypadkach Komisja Nadzoru Finansowego odbierała licencje na prowadzenie działalności.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane