statystyki

Brokerów ubywa. Maklerka maklerów nie wyżywi, więc znikają z rynku

autor: Łukasz Wilkowicz09.09.2019, 09:12; Aktualizacja: 09.09.2019, 09:13
Z końcem sierpnia z mapy naszego rynku finansowego zniknął kolejny dom maklerski: CDM Pekao został połączony z DM Pekao, funkcjonującym w ramach struktur bankowych.

Z końcem sierpnia z mapy naszego rynku finansowego zniknął kolejny dom maklerski: CDM Pekao został połączony z DM Pekao, funkcjonującym w ramach struktur bankowych.źródło: ShutterStock

Ani obsługa transakcji na giełdzie, ani działalność na foreksie nie dają zysków. Brokerów ubywa. Część chowa się pod skrzydła bankowych właścicieli.

Z końcem sierpnia z mapy naszego rynku finansowego zniknął kolejny dom maklerski: CDM Pekao został połączony z DM Pekao, funkcjonującym w ramach struktur bankowych. W poprzednich latach na podobny krok zdecydowały się mBank, ING Bank Śląski i Bank Zachodni WBK – dziś Santander Bank Polska. Temu ostatniemu został jeszcze funkcjonujący osobno broker przejęty w ramach zakupu Deutsche Bank Polska – DB Securities (przemianowany na Santander Securities). I on zostanie jednak wchłonięty przez bank. Akcjonariusze Santander BP podejmą decyzję w tej sprawie za dwa tygodnie.

Jedynym znaczącym bankiem z domem maklerskim w postaci spółki zależnej, a nie oddziału, pozostanie Handlowy. Wiadomo jednak, że docelowo również ten broker zostanie wchłonięty przez bank. Pisał o tym w czerwcu dziennik „Parkiet”.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane