statystyki

Brokerów ubywa. Maklerka maklerów nie wyżywi, więc znikają z rynku

autor: Łukasz Wilkowicz09.09.2019, 09:12; Aktualizacja: 09.09.2019, 09:13
Z końcem sierpnia z mapy naszego rynku finansowego zniknął kolejny dom maklerski: CDM Pekao został połączony z DM Pekao, funkcjonującym w ramach struktur bankowych.

Z końcem sierpnia z mapy naszego rynku finansowego zniknął kolejny dom maklerski: CDM Pekao został połączony z DM Pekao, funkcjonującym w ramach struktur bankowych.źródło: ShutterStock

Ani obsługa transakcji na giełdzie, ani działalność na foreksie nie dają zysków. Brokerów ubywa. Część chowa się pod skrzydła bankowych właścicieli.

Z końcem sierpnia z mapy naszego rynku finansowego zniknął kolejny dom maklerski: CDM Pekao został połączony z DM Pekao, funkcjonującym w ramach struktur bankowych. W poprzednich latach na podobny krok zdecydowały się mBank, ING Bank Śląski i Bank Zachodni WBK – dziś Santander Bank Polska. Temu ostatniemu został jeszcze funkcjonujący osobno broker przejęty w ramach zakupu Deutsche Bank Polska – DB Securities (przemianowany na Santander Securities). I on zostanie jednak wchłonięty przez bank. Akcjonariusze Santander BP podejmą decyzję w tej sprawie za dwa tygodnie.

Jedynym znaczącym bankiem z domem maklerskim w postaci spółki zależnej, a nie oddziału, pozostanie Handlowy. Wiadomo jednak, że docelowo również ten broker zostanie wchłonięty przez bank. Pisał o tym w czerwcu dziennik „Parkiet”.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane