Notowania miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną w reakcji na optymizm związany z rozmowami handlowymi USA-Chiny. Miedź zwyżkuje na LME w transakcjach 3-miesięcznych o 0,7 proc. do 5.785,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź drożeje o 0,3 proc. do 2,6030 USD za funt.

W czwartek w komunikacie Ministerstwo Handlu Chin podało, że chińscy negocjatorzy udadzą się do Waszyngtonu na rozmowy o handlu z USA na początku października.

Wicepremier Chin Liu He uzgodnił w czasie rozmowy telefonicznej z sekretarzem skarbu USA Stevenem Mnuchinem i przedstawicielem handlowym USA Robertem Lighthizerem, że uda się do USA na początku przyszłego miesiąca - podał w komunikacie chiński resort handlu.

Reklama

Perspektywa kolejnych rozmów handlowych USA-Chiny daje szansę na złagodzenie przedłużającego się impasu w relacjach pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem, który nasilił się w ostatni weekend, gdy w życie weszły kolejne cła USA i Chin na amerykańskie i chińskie towary.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zyskała aż 138 USD, czyli 2,5 proc., do 5.748,00 USD za tonę. We wtorek miedź zakończyła sesję na poziomie 5.610 USD za tonę, najniżej od maja 2017 r.