statystyki

Forex. Doświadczeni inwestorzy wolą Szwajcarię

autor: Marek Chądzyński07.02.2019, 07:18; Aktualizacja: 07.02.2019, 09:11
rzedstawiciele krajowej branży odsyłają do raportów globalnych firm, działających na wielu rynkach, takich jak IG Group. W drugiej połowie ubiegłego roku IG Group zanotowała duży, 15-proc. spadek liczby klientów w Wielkiej Brytanii i w krajach UE i 18-proc. spadek przychodów. Ale jednocześnie o 9 proc. zwiększyły się przychody na rynkach poza jurysdykcją ESMA.

rzedstawiciele krajowej branży odsyłają do raportów globalnych firm, działających na wielu rynkach, takich jak IG Group. W drugiej połowie ubiegłego roku IG Group zanotowała duży, 15-proc. spadek liczby klientów w Wielkiej Brytanii i w krajach UE i 18-proc. spadek przychodów. Ale jednocześnie o 9 proc. zwiększyły się przychody na rynkach poza jurysdykcją ESMA.źródło: ShutterStock

Spadek liczby aktywnych klientów o jedną piątą, a obrotów nawet o połowę – brokerzy liczą straty.

Chodzi o interwencję produktową Europejskiego Urzędu Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA). Od 1 sierpnia 2018 r. na terenie UE nie można stosować dźwigni większej niż 1 do 30 dla kontraktów na pary głównych walut (na przykład euro–dolar, czy euro–funt) oraz 1 do 20 w przypadku par walutowych innych niż główne, złota i głównych indeksów giełdowych.

Dźwignia to mechanizm pozwalający inwestorowi przeprowadzać transakcje przy zaangażowaniu niewielkiego kapitału. Wpłata depozytu zabezpieczającego pozwala handlować kontraktami o wartości wielokrotnie większej, np. przy dźwigni 1 do 100 przy wpłacie rzędu 1 tys. zł na depozyt można było kupić kontrakt o wartości 100 tys. zł. Pozwala to na szybkie osiąganie wysokich stóp zwrotu. Ale jeśli kupiony kontrakt zacząłby tanieć, to inwestor może szybko stracić to, co zainwestował, a nawet dopłacić.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane