statystyki

Forex. Doświadczeni inwestorzy wolą Szwajcarię

autor: Marek Chądzyński07.02.2019, 07:18; Aktualizacja: 07.02.2019, 09:11
rzedstawiciele krajowej branży odsyłają do raportów globalnych firm, działających na wielu rynkach, takich jak IG Group. W drugiej połowie ubiegłego roku IG Group zanotowała duży, 15-proc. spadek liczby klientów w Wielkiej Brytanii i w krajach UE i 18-proc. spadek przychodów. Ale jednocześnie o 9 proc. zwiększyły się przychody na rynkach poza jurysdykcją ESMA.

rzedstawiciele krajowej branży odsyłają do raportów globalnych firm, działających na wielu rynkach, takich jak IG Group. W drugiej połowie ubiegłego roku IG Group zanotowała duży, 15-proc. spadek liczby klientów w Wielkiej Brytanii i w krajach UE i 18-proc. spadek przychodów. Ale jednocześnie o 9 proc. zwiększyły się przychody na rynkach poza jurysdykcją ESMA.źródło: ShutterStock

Spadek liczby aktywnych klientów o jedną piątą, a obrotów nawet o połowę – brokerzy liczą straty.

Chodzi o interwencję produktową Europejskiego Urzędu Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA). Od 1 sierpnia 2018 r. na terenie UE nie można stosować dźwigni większej niż 1 do 30 dla kontraktów na pary głównych walut (na przykład euro–dolar, czy euro–funt) oraz 1 do 20 w przypadku par walutowych innych niż główne, złota i głównych indeksów giełdowych.

Dźwignia to mechanizm pozwalający inwestorowi przeprowadzać transakcje przy zaangażowaniu niewielkiego kapitału. Wpłata depozytu zabezpieczającego pozwala handlować kontraktami o wartości wielokrotnie większej, np. przy dźwigni 1 do 100 przy wpłacie rzędu 1 tys. zł na depozyt można było kupić kontrakt o wartości 100 tys. zł. Pozwala to na szybkie osiąganie wysokich stóp zwrotu. Ale jeśli kupiony kontrakt zacząłby tanieć, to inwestor może szybko stracić to, co zainwestował, a nawet dopłacić.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane