statystyki

Zmiany w KNF: Kary płacone przez firmy pójdą na edukację finansową Polaków

autor: Łukasz Wilkowicz07.01.2019, 07:27; Aktualizacja: 07.01.2019, 07:33
O ile rok 2017 r. stał pod znakiem karania towarzystw ubezpieczeniowych, najczęściej za opóźnienia w wypłacie odszkodowań z polis komunikacyjnych, to w minionych 12 miesiącach pod lupą nadzoru był przede wszystkim rynek kapitałowy.

O ile rok 2017 r. stał pod znakiem karania towarzystw ubezpieczeniowych, najczęściej za opóźnienia w wypłacie odszkodowań z polis komunikacyjnych, to w minionych 12 miesiącach pod lupą nadzoru był przede wszystkim rynek kapitałowy.źródło: ShutterStock

Szef Komisji Nadzoru Finansowego zapowiada zmiany w modelu funkcjonowania urzędu

Rekordową kwotę kar nałożyła w minionym roku Komisja Nadzoru Finansowego. To prawie 29 mln zł, o niemal jedną trzecią więcej niż w 2017 r., kiedy wartość kar lekko przebiła „najlepszy” pod tym względem 2013 r.

Podsumowanie dotyczy sankcji nałożonych w pierwszej instancji, o których nadzór informował po posiedzeniach KNF. Nie uwzględnia tych, o których nie ma wzmianek w komunikatach, nakładanych często np. na podstawie przepisów ustawy – Prawo bankowe. Jesienią ub.r. DGP pisał o 50 mln kary dla Raiffeisen Bank Polska w związku z aferą W Investments, w której nabywcy funduszy stracili kilkaset milionów.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane