statystyki

Zmiany w KNF: Kary płacone przez firmy pójdą na edukację finansową Polaków

autor: Łukasz Wilkowicz07.01.2019, 07:27; Aktualizacja: 07.01.2019, 07:33
O ile rok 2017 r. stał pod znakiem karania towarzystw ubezpieczeniowych, najczęściej za opóźnienia w wypłacie odszkodowań z polis komunikacyjnych, to w minionych 12 miesiącach pod lupą nadzoru był przede wszystkim rynek kapitałowy.

O ile rok 2017 r. stał pod znakiem karania towarzystw ubezpieczeniowych, najczęściej za opóźnienia w wypłacie odszkodowań z polis komunikacyjnych, to w minionych 12 miesiącach pod lupą nadzoru był przede wszystkim rynek kapitałowy.źródło: ShutterStock

Szef Komisji Nadzoru Finansowego zapowiada zmiany w modelu funkcjonowania urzędu

Rekordową kwotę kar nałożyła w minionym roku Komisja Nadzoru Finansowego. To prawie 29 mln zł, o niemal jedną trzecią więcej niż w 2017 r., kiedy wartość kar lekko przebiła „najlepszy” pod tym względem 2013 r.

Podsumowanie dotyczy sankcji nałożonych w pierwszej instancji, o których nadzór informował po posiedzeniach KNF. Nie uwzględnia tych, o których nie ma wzmianek w komunikatach, nakładanych często np. na podstawie przepisów ustawy – Prawo bankowe. Jesienią ub.r. DGP pisał o 50 mln kary dla Raiffeisen Bank Polska w związku z aferą W Investments, w której nabywcy funduszy stracili kilkaset milionów.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane