Miedź na giełdzie metali LME w Londynie notuje małe zmiany cen. Chiny deklarują, że są gotowe szukać rozwiązania sporu handlowego z USA. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME kosztuje 6.198,00 USD za tonę wobec 6.191,00 USD w poniedziałek na zamknięciu handlu - podają maklerzy.

Chiński wiceprezydent Wang Qishan powiedział przy okazji forum ekonomicznego w Singapurze, że rząd Chin jest gotowy do dyskusji w sprawie rozwiązania sporu handlowego z USA.

Analitycy Goldman Sachs oceniają, że ceny metali mogą zacząć mocniej rosnąć, jeśli będą dalsze pozytywne wiadomości dotyczące rozwiązania sporu handlowego USA-Chiny, które mogą poprawić nastroje na rynkach.

Reklama

Podczas poprzedniej sesji na LME w Londynie miedź staniała o 92 USD do 6.191,00 USD za tonę.

W ub. tygodniu informowano, że prezydent USA Donald Trump chce osiągnąć porozumienie w sprawie handlu z prezydentem Chin Xi Jinpingiem podczas spotkania grupy G20 w Argentynie w tym miesiącu.

W poniedziałek prezydent Chin Xi Jinping zapowiedział podczas inauguracji China International Expo, że Chiny nadal będą promować globalizację, zobowiązując się do obniżenia ceł importowych i zwiększenia konsumpcji krajowej. Przeciwstawił się też protekcjonistycznym praktykom handlowym.

Jak zwracają uwagę analitycy, Xi nie przedstawił jednak żadnych sygnałów dotyczących możliwego rozwiązania wojny handlowej z USA.