Miedź na giełdzie metali LME w Londynie drożeje. Metal w dostawach 3-miesięcznych na LME kosztuje 6.210,00 USD za tonę., po zwyżce o 0,8 proc. - podają maklerzy.

Podczas poprzedniej sesji na LME w Londynie miedź straciła 66 USD do 6.160,00 USD za tonę, najniżej od 5 tygodni.

Inwestorzy czekają na dalsze szczegóły dotyczące działań chińskich oficjeli, którzy chcą przeciwdziałać spowolnieniu w chińskiej gospodarce.

Wstępne wskaźniki z chińskiej gospodarki sygnalizują dalsze pogorszenie warunków działania w październiku w reakcji na trwającą wojnę handlową USA-Chiny.

"Wstępne wskaźniki pokazują, że warunki ekonomiczne w Chinach nadal słabną zarówno jeśli chodzi o rynek krajowy, jak i zewnętrznie" - mówi Chang Shu, główny ekonomista Bloomberg Asia.

"Nastroje gospodarcze są bardzo słabe, szczególnie wśród małych prywatnych firm. Oczekujemy, że wsparcie polityczne dla gospodarki będzie rozszerzane na wszystkie aspekty wzrostu gospodarczego - eksport, konsumpcje i inwestycje" - dodaje.

W tym miesiącu chińskie władze wprowadziły wiele środków, aby ustabilizować nastroje w gospodarce, w tym działania mające na celu zwiększenie płynności w systemie finansowym, nowe ulgi podatkowe dla gospodarstw domowych oraz ukierunkowane środki mające na celu pomoc eksporterom.