Szefowa SBB: Wszyscy jesteśmy frankowiczami. Pozew jest o zasady

autor: Paulina Nowosielska23.09.2018, 09:00; Aktualizacja: 23.09.2018, 10:37
Nie chcemy pomocy finansowej od państwa, jak próbuje to wmówić opinii publicznej lobby bankowe. Chcemy zwrócić bankom zaciągniętą kwotę plus należne odsetki i ani grosza więcej.

Nie chcemy pomocy finansowej od państwa, jak próbuje to wmówić opinii publicznej lobby bankowe. Chcemy zwrócić bankom zaciągniętą kwotę plus należne odsetki i ani grosza więcej.źródło: ShutterStock

Skarżymy Skarb Państwa, bo od lat słyszymy, że w sprawie frankowiczów nic nie da się zrobić - mówi Barbara Husiew, szefowa stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu (SBB).

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (33)

  • aby(2018-09-23 11:20) Zgłoś naruszenie 1921

    A co by Pani zrobiła, gdyby kurs franka spadł i z salda 260k zrobiło się wtedy 150k? Wtedy nie Pani byłaby frajerem tylko ja, bo zaciągnąlem wtedy kredyt w PLN. Staram sie zrozumiec Pani pretensje wzmocnione osobistą tragedią, ale jakoś nie przemawiają do mnie przytoczone przez Panią argumenty. Co wiecej, skoro tak martwi się Pani o ludzi to proszę reagować i nagłaśniać to co się dzieje obecnie. 25% wszystkich aktywnych kredytów hipotecznych w Polsce zostało zaciągniętych w ciągu ostatnich 3 lat. 97% z nich opartych jest o zmienną stopę procentową, która jest najniższą w historii. Już niedługo WIBOR zacznie rosnąć, a zacznie bo już widać sygnały kończącej się koniunktury. Zacznie się dramat podobny jak ten opisywany przez Panią. Proszę powiedzieć, czy ktokolwiek oprócz podpisujących takie umowy jest tutaj winny? Czy za to że trzasnąłem się młotkiem w palec odpowiada sklep z narzędziami?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Frankowicz(2018-09-23 17:29) Zgłoś naruszenie 176

    PaniePprezesie Jarosławie Kaczyński niech pan spojrzy na krzywdę Polaków, ktorzy zaciągnęli kredyty we frankach tym samym skazując siebie i swoje rodziny na tą niewolę i pomóż nam!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • podatnik(2018-09-23 12:11) Zgłoś naruszenie 1421

    Nie zgadzam się aby dopłacać do fra, Wiedzieli co biorą ... Niektórzy też stracili przez zmianą i kto im zwróci te pieniadze.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Molti(2018-09-23 13:34) Zgłoś naruszenie 1313

    Do: podatnik i aby Kolejne wpisy pokazujące brak zrozumienia tego problemu (lub ignorancję). Chodzi o to że banki wypuściły na rynek produkt inwestycyjny nazywając go i oferując jako kredyt walutowy, świadomie tym samym łamiąc polskie prawo (odsyłam do definicji kredytu wg. polskiego prawa bankowego, dla leniwych w skrócie - zobowiązanie/dług podstawowy w kredycie jest niezmienny, jedynie mogą być zmienne opłaty powiązane z długiem) Dodatkowo banki zatajały tą informację i konsekwencje (przerzucenie całego ryzyka walutowego na pożyczkobiorcę) przed klientami. Czyli nie chodzi tu o zmianę wysokości rat tylko całości zobowiązania głównego które przy 2 ,3lub 4 x zmianie kursu mogą być dla pożyczkobiorcy niespłacalne. Jeżeli zostało sprzedane komuś coś co nie miało prawa być sprzedane jako coś z definicji innego umowa jest nieważna zgodnie z polskim i unijnym prawodawstwem. I o wyegzekwowanie tego prawa właśnie chodzi . Niestety Państwo i kolejne rządy umywają ręce, a w sądach walka o sprawiedliwość trwa długo..chociaż coraz to pojawiające się wyroki są obiecujące. A to powinno odbyć się z automatu dla wszystkich umów tego typu. W Państwie prawa nie powinno być zgody na świadome łamanie prawa zwłaszcza z chęci zysku przez dominujące instytucje.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • oliwa sprawiedliwa(2018-09-23 15:08) Zgłoś naruszenie 1217

    A niech płacą, skoro byli tacy sprytni wtedy. Jak mówiłem, że nie biorę kredytów w obcej walucie, bo obawiam się skoków kursu walutowego - to się frankowicze wyśmiewali. Opowiadali jak to Szwajczarzy nie wiedzą co z forsą robić i ją rozdają Polakom. No to teraz ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

    Odpowiedz
  • W-(2018-09-23 17:41) Zgłoś naruszenie 89

    Do Molti nawet gdyby był to produkt inwestycyjny to umowy trzeba zawsze czytać a jak się czegoś nie wie to pytać. Ja mam kredyt w złotówkach zaciągnięty w 2008 i pamiętam że część znajomych dogryzała mi że nie umiem zarobić na odsetkach tak jak oni, którzy pobrali kredyty we frankach i co miesiąc w porównaniu do mnie są o 500 złotych do przodu. A do umów frankowych banki a przynajmniej większość z nich zawsze dodawały do podpisania obowiązkową klauzulę o zapoznaniu się z ryzykiem kursowym.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Hshdhdjdnxnx(2018-09-23 18:14) Zgłoś naruszenie 57

    DROGI KREDYTOBIORCO KTORY MASZ KREDYT WE FRANKACH POWIESZ MI SZCZERZE JAKIE MASZ OBECNIE OPROCENTOWANIE SWOJEGO KREDYTU? ILE ODSETEK OD KREDYYU ZAPLACILES W TYM ROKU?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anna(2018-09-23 18:19) Zgłoś naruszenie 45

    Rozumiem ze dzisiaj mamy pomagac kredytobiorcom a w przyszlosci wszystkim co maja zmienna stope oprocentowania bo poszwdl do gory wibor... zarowno w jednym i drugim przypadku krdedybiorca byl uprzedzony o wachaniach waluty czy wiboru...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak(2018-09-23 17:04) Zgłoś naruszenie 412

    Gnoić frajerów. Banki powinny jeszcze im dowalić odsetki to może frajerstwo zmądrzeje

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Dolar(2018-09-25 09:49) Zgłoś naruszenie 30

    Trolle i troleczki schowajcie ***** do beczki.

    Odpowiedz
  • mee(2018-09-23 11:25) Zgłoś naruszenie 15

    Tylko ludziom PiS wolno dostawać kasę od Skarbu Państwa a jest Pani w tej partii?

    Odpowiedz
  • Yoka(2018-11-06 13:52) Zgłoś naruszenie 10

    Frankowicz nie dostał ani jednego Franka a Podpisał że wziął. To jest przestępstwo i powinien być za to ścigany.

    Odpowiedz
  • Mario(2018-09-25 09:42) Zgłoś naruszenie 10

    Banki okradają w tym kraju ok 2 mln obywateli a reszta się z tego cieszy,źle to o nas świadczy jako ludziach, ponieważ inne kraje już te toksyczne umowy usunęły z obiegu,tylko w Polska jest skansenem banksterów.

    Odpowiedz
  • Arti(2018-09-25 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Trolle przyjdzie czas i na was, zachce się jakiegoś komputerka, samochodzika jakaś super lokatka się trafi. stracicie czujność i będzie pośmiewisko z was...

    Odpowiedz