Rynki finansowe w skrócie

30.07.2018, 07:31; Aktualizacja: 30.07.2018, 08:13
Rynki finansowe w skrócie

Rynki finansowe w skrócieźródło: ShutterStock

Podaż pieniądza w naszej gospodarce była w czerwcu o 7,8 proc. większa niż rok wcześniej. To najwyższa dynamika od marca ub.r. O 10,2 proc. zwiększyła się wartość gotówki w obiegu. Depozyty bieżące były o 11,2 proc. większe niż rok wcześniej. Terminowe spadają w skali roku od grudnia 2016 r. W czerwcu ich wartość była o 0,3 proc. mniejsza niż rok wcześniej.

Ameryka przyśpieszyła.Wzrost gospodarczy USA wyniósł w II kwartale 4,2 proc. To wynik w ujęciu annualizowanym. Mówi on, jaki byłby wzrost, gdyby tendencje z ostatniego kwartału utrzymywały się przez cały rok. W I kwartale wzrost wyniósł 2,2 proc. Według amerykańskiego Departamentu Handlu do wyniku II kwartału przyczyniły się m.in. wydatki rządowe. 

Wzrost gospodarczy w USA (proc.)

Wzrost gospodarczy w USA (proc.)

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

rynki

Warszawa na czele. Piątkowy spadek o 0,6 proc. nie przeszkodził WIG20, głównemu indeksowi warszawskiej giełdy, osiągnąć w minionym tygodniu najwyższej stopy zwrotu spośród europejskich giełd. WIG20 wzrósł w tym czasie o 4,9 proc., czemu sprzyjały wyniki spółek (m.in. Lotosu, który według wstępnych danych miał w II kwartale ponad 700 mln zł zysku). Od początku roku WIG20 jest 6,9 proc. na minusie.


Pozostało jeszcze 3% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane