Millennium interesuje się Eurobankiem - pisze czwartkowy "Puls Biznesu". Dwa źródła gazety zapewniły, że potencjalny kupiec prowadzi już due diligence w banku, ale Millennium odmawia komentowania sprawy.

"Przed miesiącem francuski Societe Generale wystawił pod młotek Eurobank, jeden z najmniejszych banków na rynku, wąsko wyspecjalizowanym w sprzedaży kredytów konsumenckich. Według naszych informacji, zainteresowanie przejęciem zgłosił Millennium Bank" - pisze "Puls Biznesu".

"W dwóch źródłach usłyszeliśmy, że jest to coś więcej niż tylko chęci i potencjalny kupiec prowadzi już due diligence w banku. Millennium odmówiło komentarza w tej sprawie" - informuje gazeta.

"Według niepotwierdzonych informacji, wśród chętnych do zakupu jest też Credit Agricole, bank, o którym kilkanaście dni temu plotkowano, że sam jest na sprzedaż" - czytamy. "PB" pisze, że w lutym tego roku Philippe Brassac, szef grupy CA, pytany o plany wobec Polski powiedział, że priorytetem jest wzrost organiczny, ale "jeśli pojawią się okazje, to będziemy na nie gotowi".

"Patrząc z tej perspektywy, Eurobank jest jedną z ostatnich okazji do przejęcia na rynku. Konsolidujący się od lat sektor bankowy jest już dość mocno skoncentrowany i do przejęcia zostało raptem kilka instytucji, a jeszcze mniej jest w zasięgu zagranicznych inwestorów" - uważa "PB".