RPP: Roczna dynamika PKB Polski w I kw. 2018 była prawdopodobnie zbliżona do obserwowanej w IV kw. 2017

11.04.2018, 16:03; Aktualizacja: 11.04.2018, 16:17
Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej.

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej.źródło: ShutterStock

Roczna dynamika PKB Polski w I kw. 2018 r. była prawdopodobnie zbliżona do obserwowanej w IV kw. 2017 r. - poinformowała w komunikacie Rada Polityki Pieniężnej. Rada podtrzymała, że obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • zs(2018-04-15 13:54) Zgłoś naruszenie 00

    "Rada podtrzymała, że obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną " naszym kosztem Obywateli i firm. kom z DGP. Niech Rząd czy Pan nam Obywatelom wytłumaczy ,kto zarabia na kapitale krajowym naszym lokowanym tu w bankach , gdy stopy od lokat długoterminowych neg. bank oferuje 1,3 do 1,5% minus inflacja na rok 2018 zapowiedziana przez Rząd 2,7% (nie wierzymy w 1,3%) - minus podatek Belki PDOF 19% ,to co pozostanie właścicielowi lokat kapitału w banku . Natomiast banki jakby przy zmowie w grupie biorą od kredytów 8-15 % , czy ok. 600% i powyżej. Zarabiają na tym krocie , a dochody, podatki mldy korpo wyprowadzali na raje podatkowe za 1-2% (Luksemburg, Jerrsy, Kajmany,Panama,Cypr, Irlandia itp) zamiast tu płacić jak wszystkie firmy w tym małe nasze np. Spółki CIT 8 -19(15) % +dywid. 19%. Niech Panowie nam publicznie podadzą , kto na lokatach zarabia ,bo my kogoś utrzymujemy, jak widać tracąc. Czy Rząd nas chroni przed stratami czy opłaca się oszczędzać i tworzyć własny kapitał krajowy ,nie korzystać przez RP z kapitału zagranicznego spekaulacyjnego???.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane