Oferta dla MSP

Mikrofaktoring od Finiaty to faktoring cichy z regresem. Jest przeznaczony przede wszystkim dla sektora MSP i freelancerów, dla których bardzo często nie jest dostępna oferta banków i firm faktoringowych.

Ten produkt idealnie wpasował się w polską rzeczywistość, w której firmy zarobiły już pieniądze, ale ze względu na odroczenie terminów płatności, czy w związku z generalnym trendem niepłacenia na czas, muszą czekać na wynagrodzenie. Dzięki faktoringowi od Finiaty otrzymują je natychmiast. Mikrofaktoring jest więc usługą biznesową, która pozwala utrzymać płynność finansową firmy.

W przeciwieństwie do innych firm z rynku faktoringowego, przy korzystaniu z usług Finiaty, fakt finansowania faktury jest znany tylko przedsiębiorcy i faktorowi. Kontrahenci klientów Finiaty nie są informowani o tym, że ich dostawca korzysta z tego rodzaju usługi, a klient sam decyduje jak długo chce finansować fakturę. Po otrzymaniu zapłaty dostawca zwraca otrzymaną wcześniej zaliczkę bezpośrednio do Finiaty.

Dlaczego Finiata?

Pani Wiktoria prowadzi własną agencję Public Relations, wygrała przetarg na obsługę kolejnego klienta. Wiąże się to z koniecznością zatrudnieniem nowej osoby, która poprowadzi projekt. Niestety aktualni kontrahenci nie zawsze rozliczają się na czas, co utrudnia terminowe wypłaty dla pracowników. Limit faktoringowy od Finiaty firma pani Wiktorii wykorzystuje na wszystkie faktury klientów, którzy płacą po wyznaczonym terminie. Dzięki temu pracownicy agencji zawsze otrzymują wypłatę na czas

Natomiast pan Grzegorz, rozwijający własną firmę informatyczną, chciał po okazyjnej cenie zakupić nowy laptop, oraz dodatkowe oprogramowanie. Decyzję o inwestycji musiał podjąć w ciągu siedmiu dni, podczas gdy przelewy od kontrahentów jeszcze nie wpłynęły. Złożył więc wniosek na platformie Finiata.pl, uzyskał limit factoringowy, i wprowadził faktury klientów, dzięki czemu mógł nabyć potrzebny mu sprzęt i oprogramowanie.

Finiata to największy, europejski fintech oferujący mikrofaktoring za pośrednictwem innowacyjnych technologii dla sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz freelancerów. Usługa z powodzeniem przyjęła się na rynkach w Niemczech oraz Polsce i niebawem wyrusza na podbój kolejnych części Europy.

Więcej: www.finiata.pl

PARTNER

źródło: Materiały Prasowe