Finiata notuje najszybszy wzrost wśród fintechów na polskim rynku i świętuje właśnie kolejny sukces – rozpoczął współpracę z jednym z największych banków w kraju – BGŻ BNP Paribas
Media

Nowy partner to już kolejny tegoroczny sukces, bo w styczniu i lutym Finiata, oferująca faktoring cichy z regresem dla sektora MSP, zanotowała rekordową liczbę obsłużonych klientów. Warto przypomnieć, że w grudniu 2017 r. do grona inwestorów Finiaty dołączyło kilka nowych podmiotów. Wśród nich jest m.in. Kulczyk Investments.

Lider mikrofaktoringu

Choć Finiata wywodzi się z Niemiec, to w naszym kraju rozwija się znacznie szybciej, dlatego Polska jest kluczowym rynkiem w strategii firmy. W pierwszym roku działalności obsłużyła ona w obydwu krajach łącznie 9 tys. klientów, więc na 2018 r. wyznaczyła sobie bardzo ambitne cele. Biorąc pod uwagę, że aktualnie miesięcznie obsługuje o ok. 75 proc. więcej klientów niż w grudniu 2017 r., plany te mają solidne podstawy do realizacji.

Finiata umacnia się również na pozycji lidera wśród firm oferujących mikrofaktoring w Polsce. Na jej platformie transakcyjnej jest już 15,5 tys. klientów.Nowoczesna usługa dla freelancerów i MSP

Mikrofaktoring Finiaty skierowany jest przede wszystkim do sektora MSP i freelancerów. Wyjątkowość tej usługi polega na tym, że finansowanie faktury jest znane tylko przedsiębiorcy i faktorowi. Kontrahenci klientów Finiaty nie są informowani o tym, że ich dostawca korzysta z zewnętrznego finansowania, a klient sam decyduje jak długo chce finansować fakturę. Po otrzymaniu zapłaty dostawca zwraca uzyskaną wcześniej zaliczkę bezpośrednio do Finiaty.

Limity faktoringowe są przyznawane po automatycznej ocenie dokonanej przez zaawansowany i samouczący się algorytm oceny ryzyka kredytowego, który bierze pod uwagę nawet 10 tys. punktów kontrolnych. Po przyznaniu limitu faktoringowego klient może wprowadzić faktury do systemu i ustalić okres finansowania każdej z nich. System, z którego korzysta fintech, potrzebuje zaledwie trzech minut na analizę faktury i około trzech godzin na cały proces związany z przekazaniem klientowi gotówki.

Więcej: www.finiata.pl

PARTNER