Kasy fiskalne znikają ze sklepowych lad. Zastępują je terminale płatnicze rozbudowane o funkcje urządzeń fiskalnych, czyli kasoterminale. Wyposażone w dodatkowe opcje ułatwiają prowadzenie biznesu i pozwalają oszczędzić na dzierżawie. Ponadto można kupić je jeszcze taniej dzięki dofinansowaniu z programu Polska Bezgotówkowa.
Media

Większość przedsiębiorców prowadzących punkty handlowe lub usługowe musi korzystać z urządzeń fiskalnych. Traktują to jako przykry obowiązek, ponieważ wiąże się z kosztami, a najczęściej nie przynosi wymiernych korzyści. Inaczej jest z terminalami płatniczymi, których instalacja ma realny wpływ na obroty sklepu. Kasoterminale są optymalną odpowiedzią na ten problem.

Dwa w jednym

Przedsiębiorca zamiast dwóch urządzeń otrzymuje jedno, które spełni wymogi stawiane przez urząd skarbowy, wyda paragon i przyjmie płatność zarówno kartą, jak i gotówką. Część fiskalna to „serce” urządzenia, a terminal to „mózg”, który steruje wszystkimi procesami. Sprzedaż na urządzeniu rejestrowana jest za pomocą ekranu i klawiatury terminala, na którym oprócz aplikacji płatniczej zainstalowano system sprzedażowy. Jest on bardziej rozbudowany, jednak prostszy w obsłudze niż te, dostępne w tradycyjnych kasach. W ten sposób właściciel sklepu otrzymuje kompletnie wyposażone stanowisko kasowe, które nie wymaga zakupu lub dzierżawienia dodatkowych sprzętów.

Terminal za darmo, na zawsze

iPOS – producent kasoterminali oraz Polskie ePłatności, wiodąca firma specjalizująca się w obsłudze płatności bezgotówkowych, połączyły siły, przystępując ze wspólną ofertą do Programu Fundacji Polska Bezgotówkowa. Dzięki współpracy obu firm, przedsiębiorca zyskuje całkowicie za darmo terminal płatniczy i przez 12 miesięcy może nie ponosić kosztów związanych z realizacją transakcji kartami.

Kasoterminal to jedyne urządzenie spełniające wymogi fiskalne, które można kupić z dofinansowaniem. Standardowa cena urządzenia zostaje pomniejszona o wartość terminalu. Polskie ePłatności oraz iPOS zadbały także o to, by zapewnić korzystne warunki akceptacji płatności bezgotówkowych po upływie darmowego roku. Po okresie dofinansowania użytkownicy kasoterminali będą akceptować płatności kartami na jasnych zasadach bez dopłat i ukrytych kosztów.

3 tys. zł zostaje w kieszeni

Oprócz wielu funkcji wspierających zarządzanie biznesem, kasoterminale dają też oszczędności. Przedsiębiorca kupujący urządzenie otrzymuje go na własność, a więc nie poniesie opłat z tytułu dzierżawy. Daje to oszczędność rzędu 3 tys. zł, w 5-letnim okresie „życia” urządzenia fiskalnego.

Kasoterminal online

Kasoterminal wykorzystuje łączność internetową nie tylko do procesowania transakcji bezgotówkowych. Dzięki niej urządzenie potrafi przesłać raporty sprzedażowe na komputer lub smartfon, gdzie przedsiębiorca ma możliwość podglądu każdego wystawionego paragonu. Co ważniejsze, bez konieczności wizyty w placówce, właściciel zmieni cennik lub doda asortyment do bazy z każdego urządzenia z dostępem do sieci.

Więcej za mniej

Funkcjonalność terminalu poszerzono o możliwości urządzenia fiskalnego, które połączone jest z nowoczesnym systemem do analizowania obrotów i zdalnego zarządzania sklepem. W ten sposób terminal stał się wielofunkcyjnym narzędziem do pracy w handlu, zdolnym do dostarczania zaawansowanych wyników sprzedażowych i wspierającym cyfryzację małych i średnich biznesów na szeroką skalę. Dodatkowo dzięki wspólnej ofercie PeP i iPOS bariery kosztowe dla właścicieli małych punktów zostały ograniczone do minimum.

PARTNER