statystyki

Brones: Warto więcej ryzykować i kupować akcje [WYWIAD]

autor: Bartek Godusławski19.02.2018, 07:54; Aktualizacja: 19.02.2018, 08:08
"W strefie euro nie ma oczekiwań na zacieśnienie polityki pieniężnej. Jeśli chodzi o zyski spółek, to są one solidne i rosną razem ze wzrostem PKB. Widać to głównie w Europie, ale w USA firmy też dostarczają to, co lubią inwestorzy, czyli bardzo dobre wyniki. Oczekujemy, że w tym i przyszłym roku sytuacja się nie zmieni."

"W strefie euro nie ma oczekiwań na zacieśnienie polityki pieniężnej. Jeśli chodzi o zyski spółek, to są one solidne i rosną razem ze wzrostem PKB. Widać to głównie w Europie, ale w USA firmy też dostarczają to, co lubią inwestorzy, czyli bardzo dobre wyniki. Oczekujemy, że w tym i przyszłym roku sytuacja się nie zmieni."źródło: ShutterStock

Recesja nie powinna spędzać nikomu snu z powiek – mówi Florent Brones odpowiadający za inwestycje w BNP Paribas Wealth Management.

Powinniśmy szykować się na kolejny kryzys?

Weszliśmy w ostatnią fazę obecnego ożywienia gospodarczego związaną z cyklem koniunktury. Ale mówienie, że nastąpi kryzys, jest przedwczesne. Światowa gospodarka radzi sobie dobrze. Jeśli popatrzymy na krótko- i długoterminowe wskaźniki, nie widać w nich ryzyka recesji w USA czy Europie. W strefie euro nie ma oczekiwań na zacieśnienie polityki pieniężnej. Jeśli chodzi o zyski spółek, to są one solidne i rosną razem ze wzrostem PKB. Widać to głównie w Europie, ale w USA firmy też dostarczają to, co lubią inwestorzy, czyli bardzo dobre wyniki. Oczekujemy, że w tym i przyszłym roku sytuacja się nie zmieni.

Ale chyba możemy mówić o pewnym przewartościowaniu amerykańskiego rynku? Ostatnio zmienność była bardzo gwałtowna.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane