statystyki

Brones: Warto więcej ryzykować i kupować akcje [WYWIAD]

autor: Bartek Godusławski19.02.2018, 07:54; Aktualizacja: 19.02.2018, 08:08
"W strefie euro nie ma oczekiwań na zacieśnienie polityki pieniężnej. Jeśli chodzi o zyski spółek, to są one solidne i rosną razem ze wzrostem PKB. Widać to głównie w Europie, ale w USA firmy też dostarczają to, co lubią inwestorzy, czyli bardzo dobre wyniki. Oczekujemy, że w tym i przyszłym roku sytuacja się nie zmieni."

"W strefie euro nie ma oczekiwań na zacieśnienie polityki pieniężnej. Jeśli chodzi o zyski spółek, to są one solidne i rosną razem ze wzrostem PKB. Widać to głównie w Europie, ale w USA firmy też dostarczają to, co lubią inwestorzy, czyli bardzo dobre wyniki. Oczekujemy, że w tym i przyszłym roku sytuacja się nie zmieni."źródło: ShutterStock

Recesja nie powinna spędzać nikomu snu z powiek – mówi Florent Brones odpowiadający za inwestycje w BNP Paribas Wealth Management.

Powinniśmy szykować się na kolejny kryzys?

Weszliśmy w ostatnią fazę obecnego ożywienia gospodarczego związaną z cyklem koniunktury. Ale mówienie, że nastąpi kryzys, jest przedwczesne. Światowa gospodarka radzi sobie dobrze. Jeśli popatrzymy na krótko- i długoterminowe wskaźniki, nie widać w nich ryzyka recesji w USA czy Europie. W strefie euro nie ma oczekiwań na zacieśnienie polityki pieniężnej. Jeśli chodzi o zyski spółek, to są one solidne i rosną razem ze wzrostem PKB. Widać to głównie w Europie, ale w USA firmy też dostarczają to, co lubią inwestorzy, czyli bardzo dobre wyniki. Oczekujemy, że w tym i przyszłym roku sytuacja się nie zmieni.

Ale chyba możemy mówić o pewnym przewartościowaniu amerykańskiego rynku? Ostatnio zmienność była bardzo gwałtowna.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane