W poniedziałek WIG 20 zwyżkował na zamknięciu o 1,2 proc. Mocno w górę poszły notowania PKN Orlen i Energi. Na szerokim rynku silnym wzrostem wyróżnił się LC Corp po informacji o zamiarze sprzedaży przez Leszka Czarneckiego wszystkich posiadanych przez niego akcji spółki.

Indeks WIG 20 wzrósł na zamknięciu o 1,2 proc. do 2.513 pkt., WIG poszedł w górę o 0,9 proc., a mWIG 40 - o 0,1 proc.

Obroty akcjami wyniosły 910 mln zł, a liderem obrotów był PKN Orlen (124 mln zł). Kurs spółki zwyżkował o 5,4 proc. i był to najsilniejszy wzrost wśród blue chipów.

Wśród największych spółek mocno w górę poszły także notowania Energi (+4,1 proc.).

Energa chce zaprzestać realizacji umów sprzedaży praw majątkowych i szacuje pozytywny wpływ na ok. 110 mln zł w 2018 roku, a w pozostałym okresie na ok. 2,1 mld zł - podała spółka w komunikacie.

Spadkom, wśród spółek z WIG 20, przewodził natomiast Orange, którego notowania zniżkowały o 1,8 proc.

Wśród średnich spółek (mWIG 40) kolejną sesję z rzędu silny wzrost zanotował CD Projekt, którego kurs poszedł w górę o 5,6 proc. do 100 zł. Spółka znalazła się w poniedziałek na trzecim miejscu pod względem obrotów (86 mln zł).

Na szerokim rynku jedną z największych zwyżek (+7,4 proc.) odnotował LC Corp po informacji o zamiarze sprzedaży przez Leszka Czarneckiego wszystkich posiadanych przez niego akcji LC Corpu. Analityków nie dziwi reakcja rynku. Ich zdaniem, spółka jest w bardzo dobrej kondycji, a inwestorów cieszy wyjście L. Czarneckiego z akcjonariatu.

Leszek Czarnecki wraz z LC Corp BV, Getin Noble Bankiem, Open Life TU Życie i Open Finance planują sprzedać w transakcjach pakietowych 51,17 proc. LC Corp, po cenie nie niższej niż 2,05 zł za akcję - poinformował Open Finance w komunikacie.

Mespila Investments podniósł cenę w wezwaniu do sprzedaży 35,1 proc. akcji Pagedu do 59 zł z 57,63 zł - podał pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK. Kurs Pagedu wzrósł w poniedziałek o 0,7 proc. do 58,51 zł.