Jak wziąć kredyt gotówkowy dopasowany do swoich potrzeb i możliwości? Czym kierować się, przeglądając dostępne propozycje? Sprawdź, jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to jedno z najpopularniejszych zobowiązań udzielanych przez banki. Jedną z podstawowych cech kredytu gotówkowego jest to, że można go zaciągnąć na dowolny cel. W praktyce zatem oznacza to, że ubiegając się o kredyt gotówkowy, nie musisz wskazywać celu, na jaki przeznaczysz uzyskane dzięki temu środki. Co więcej, nie jest konieczne też zabezpieczenie kredytu lub posiadanie wkładu własnego. Jak wziąć kredyt gotówkowy? O kredyt gotówkowy mogą ubiegać się osoby pełnoletnie, które posiadają zdolności do czynności prawnych. Zależnie od tego, w którym banku ubiegasz się o kredyt gotówkowy, instytucja ta może sprawdzić twoją zdolność kredytową. Analiza zdolności kredytowej jest dla banku dowodem twojej wiarygodności co do spłaty zaciągniętego zobowiązania. Decydując się na kredyt gotówkowy, zawsze najlepiej wybrać propozycję najbardziej dopasowaną do twoich potrzeb i możliwości – jak jednak to zrobić?

O czym pamiętać, wybierając kredyt gotówkowy?

Poszukując optymalnego wariantu, przede wszystkim pamiętaj o 3 zasadach dotyczących wyboru kredytu gotówkowego:

Zawsze sprawdź i porównaj dostępne możliwości. Warunki zaciągnięcia kredytu gotówkowego mogą się różnić zależnie od tego, na który bank się zdecydujesz. Koniecznie przyjrzyj się poszczególnym parametrom, takim jak całkowita kwota kredytu, jego oprocentowanie, okres spłaty czy dodatkowe opłaty.Zapoznaj się z wszystkimi zapisami w dokumentach i upewnij się, że wszystkie z nich dokładnie rozumiesz. W razie wątpliwości skontaktuj się z doradcą, aby wyjaśnić wszelkie niejasności. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnej niespodzianki w postaci zapisów w umowie, które mogłyby okazać się wyjątkowo niekorzystne.Sprawdź opinie na temat banku i wybranego produktu. W ten sposób dowiesz się, jak daną instytucję lub dany wariant kredytu oceniają inni kredytobiorcy. Możesz też poznać więcej informacji na temat komunikacji z bankiem czy aspektów związanych z procesem udzielenia zobowiązania.

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Na to, który kredyt gotówkowy będzie dla ciebie najlepszy, wpływ ma wiele czynników – dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie weź je pod uwagę. Do kluczowych parametrów determinujących to, czy wziąć dany kredyt, należą:

niskie oprocentowanie – to zdecydowanie najważniejszy czynnik wpływający na cały całkowity koszt kredytu. Można przyjąć, że im niższe oprocentowanie pożyczonej kwoty, tym mniej zapłacisz za kredyt,niska marża banku – pod tym terminem należy rozumieć opłatę, jaką bank może pobrać od ciebie za to, że właśnie w tej instytucji zaciągniesz zobowiązanie,brak ukrytych opłat – po wnikliwym przejrzeniu dokumentów możesz sprawdzić, czy w przypadku niektórych propozycji kredytów gotówkowych nie brakuje różnego rodzaju ukrytych opłat, jak choćby prowizja za wcześniejszą spłatę czy opłata za obsługę rachunku; w miarę możliwości najlepiej wybrać wariant, w którym dodatkowych opłat jest jak najmniej lub nie ma ich wcale,elastyczność spłat – niektóre banki zapewniają pewną elastyczność w zakresie planu spłat rat. Chodzi tu na przykład o możliwość wcześniejszej spłaty, zmianę terminu spłaty kredytu lub możliwość zmniejszenia wysokości miesięcznej raty,łatwy proces wnioskowania o kredyt i spłaty środków – w dzisiejszych czasach w wielu sytuacjach wszystkich formalności dotyczących zaciągnięcia kredytu, a także jego spłaty możesz dokonać online bez wychodzenia z domu.

Skoro już wiesz, na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego, to warto raz jeszcze przypomnieć: przed podpisaniem dokumentów dokładnie zapoznaj się z wszystkimi zapisami umowy. W ten sposób weźmiesz najlepszy kredyt gotówkowy dla siebie.

Opracowano na zlecenie partnera – Santander Consumer Bank.

Źródła:

-https://www.bankier.pl/smart/kredyt-gotowkowy-co-to-jest-i-na-co-mozna-go-przeznaczyc

-https://www.totalmoney.pl/artykuly/7608578,kredyty-gotowkowe,jak-wybrac-wlasciwa-oferte-kredytu-gotowkowego,1,1

-https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-gotowkowy-dokonac-wyobru/