W środę na giełdach w Europie może być aktywny handel akcjami spółki Roche Holding, bo miała ona wyższą sprzedaż w I kwartale niż spodziewali się analitycy.

Podobnie może być w przypadku walorów Volvo AB i Rolls-Royce Holdings, bo spółki te mianowały nowych prezesów.

O 16.00 inwestorzy poznają dane z rynku nieruchomości w USA. Będzie to informacja o sprzedaży domów na rynku wtórnym w marcu. Analitycy spodziewają się wzrostu sprzedaży o 3,1 proc. do 5,03 mln z 4,88 mln w lutym.

Gracze rynkowi śledzą rozwój sytuacji związanej z Grecją.

Grecja osiągnie porozumienie z międzynarodowymi kredytodawcami, choć zapewne nie na piątkowym spotkaniu ministrów finansów strefy euro - ocenił we wtorek szef greckiego resortu finansów Janis Warufakis.

"Będzie całościowe porozumienie - powiedział Warufakis. Jego zdaniem widać wyraźne zbliżenie stanowisk.

Wcześniej Warufakis mówił, nawiązując do negocjacji z wierzycielami, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy "żąda deregulacji greckiego rynku pracy"; rynku, który, jak podkreślił, został dotknięty głęboką recesją podczas kryzysu zadłużenia.

Według źródeł unijnych jest niemal pewne, że Ateny nie dotrzymają wyznaczonego na koniec kwietnia ostatecznego terminu przedstawienia listy reform, co jest warunkiem wypłacenia przez eurogrupę i Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostatniej transzy pomocy dla Grecji w wysokości 7,2 mld euro.

Tymczasem w środę w Wiedniu rozpoczynają się dwudniowe rozmowy na szczeblu ekspertów delegacji sześciu mocarstw i Iranu w sprawie programu nuklearnego tego kraju.

Do końca czerwca ma zostać zawarte całościowe porozumienie dotyczące redukcji programu realizowanego przez Iran i zniesienia międzynarodowych sankcji nałożonych na to państwo.

W Niemczech strajk kolejarzy rozszerzy się na przewozy pasażerskie.

Nikkei 225 zyskał na zakończenie sesji w środę 1,1 proc. i wyniósł 20.133,90 pkt, najwyżej od kwietnia 2000 r. Wskaźnik po raz pierwszy od 15 lat przekroczył poziom 20.000 pkt.