Marek Majsak zrezygnował z funkcji wiceprezesa Alior Banku - podała w czwartek spółka. Od 7 listopada nowym wiceprezesem banku będzie Szymon Kamiński, wcześniej prezes Pekao Leasing.

W komunikacie podano, że w środę zarząd Alior Banku otrzymał rezygnację Marka Majsaka z pełnienia funkcji wiceprezesa banku i z mandatu członka zarządu banku ze skutkiem na koniec dnia 4 listopada.

Poinformowano, że Rada Nadzorcza banku powołała w środę Szymona Kamińskiego w skład zarządu banku trzyletniej V kadencji, która rozpoczęła się 30 czerwca 2020 r. Kamiński obejmie funkcję wiceprezesa banku; zacznie ją pełnić od 7 listopada.

W latach 2020-2022 Kamiński był prezesem Pekao Leasing. Między 2011 a 2019 r. stał na czele Santander Leasing i innych spółek zależnych Grupy Santander. W latach 2008-2010 pracował w Grupie Credit Agricole, a wcześniej w Grupie Det Norske Veritas.

Marek Majsak nadzorował w Alior Banku Obszar Klienta Biznesowego, był również przewodniczącym Rady Nadzorczej Alior Leasing.

Alior Bank jest bankiem depozytowo-kredytowym, obsługującym osoby fizyczne i prawne (w tym zagraniczne); działa w Polsce, a od 2017 r., ma swój oddział w Rumuni. 31,91 proc. akcji banku ma Grupa PZU.(PAP)

kmz/ drag/