NBP: Polski system finansowy jest stabilny, ruchy na CHF nie są zagrożeniem

03.02.2015, 10:36; Aktualizacja: 03.02.2015, 10:44
frank szwajcarski-moneta-wykres

Polski system finansowy jest stabilnyźródło: ShutterStock

Polski system finansowy jest stabilny, a charakter i natężenie zagrożeń dla ciągłości świadczenia przez niego usług finansowych nie zmieniły się istotnie w ciągu ostatniego półrocza, wynika z "Raportu o stabilności  systemu finansowego. Styczeń 2015 r." Narodowego Banku Polskiego (NBP). Bank centralny podkreśla, że niedawne nieoczekiwane zmiany związane z kursem CHF nie stanowią zagrożenia dla systemu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISBnews
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • motocity(2015-02-10 10:52) Zgłoś naruszenie 00

  stabilność systemu jest ok, ale kredytobiorców już nie..!!! Chyba komuś odwróciły się role jak w Matrixie - to system nami rządzi a nie ludzie???

  Odpowiedz
 • dobry pomysł - daje wiele do myślenia(2015-02-04 09:22) Zgłoś naruszenie 00

  Ciekawe oświadczenie . Dług Polski lawinowo rośnie a w styczniu rząd pożyczył 7,3 mld zł. W lutym zamierza pożyczyć kolejne 11 mld zł. Spłacą to oczywiście podatnicy.

  Nie ma się z czego cieszyć - w tym roku zapadalność ma osiągnąć rekordowe 102,4 mld zł starych długów zaciągniętych w latach ubiegłych (w większości przez ekipę Tuska i Rostowskiego).

  - Rząd Kopacz nie ma na to pieniędzy, tak więc w celu pozyskania odpowiedniej ilości środków będzie musiał zaciągnąć nowe długi. Takie postępowanie (rolowanie długu) nie może pomóc, a wręcz zaszkodzi i to nie tylko finansom publicznym, ale również całej gospodarce.
  -To przypomina zaciskanie wokół szyi grubej pętli, która zaczyna coraz mocniej uwierać. Ostatecznie ograniczy całkowicie dopływ tlenu, a wówczas wszystko bezpowrotnie runie jak domek z kart.

  Odpowiedz
 • real(2015-02-03 11:02) Zgłoś naruszenie 00

  Nie stanowią zagrożenia dla systemu spekulacyjnego w Polsce KNF i NBP - hi hi hi

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane