InPost - największy prywatny operator pocztowy w Polsce - sfinalizował przejęcie 100% akcji Polskiej Grupy Pocztowej (PGP). Spółki zintegrowały swoje struktury operacyjne, a formalne przejęcie akcji stanowiło ostatni etap w procesie akwizycji PGP, poinformował InPost.

"Formalne połączenie z PGP jest zwieńczeniem bardzo owocnego roku dla obu spółek w zakresie obsługi przesyłek w Polsce. Zarówno InPost, jak i PGP pozyskały wiele kontraktów z masowymi nadawcami i wygrały liczne przetargi publiczne. Przed nami konkurs na operatora wyznaczonego - obecnie analizujemy warunki określone przez UKE. Prowadzimy także rozmowy w sprawie rozważanego przejęcia spółki Inforsys - to może jednak nastąpić w drugiej połowie 2015 roku, po debiucie InPost na GPW" - powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Przejęcie PGP oznacza dla InPostu m.in. zwiększenie potencjału obsługi korespondencji, w tym także w zakresie kontraktów publicznych. W ostatnim czasie InPost wygrał przetargi na obsługę korespondencji rządowego Centrum usług Wspólnych o wartości 33 mln zł oraz KRUS - wycenionego na niemal 23 mln zł. Ponadto InPost wraz z PGP od roku realizuje obsługę korespondencji sądów powszechnych i prokuratur - dwuletni kontrakt ma wartość niemal 500 mln zł i obejmuje 100 mln przesyłek.

InPost na koniec III kwartału 2014 roku realizował kontrakty na obsługę korespondencji na rzecz 2600 przedsiębiorstw w Polsce, zarówno instytucji publicznych, jak i firm prywatnych. Polska Grupa Pocztowa jest alternatywnym operatorem pocztowym świadczącym usługi doręczania przesyłek masowych nadawanych przez firmy i instytucje. Rozpoczęła działalność w sierpniu 2006 roku.

W grudniu ub. roku InPost i Polska Grupa Pocztowa podpisały porozumienie o współpracy w zakresie obsługi kontraktu dotyczącego usług na rzecz sądów powszechnych i prokuratur. W realizacji kontraktu udział biorą wszystkie placówki InPost, własne i partnerskie, także zlokalizowane w placówkach sieci RUCH. InPost Sp. z o.o. jest największym, niezależnym operatorem pocztowym. Dysponuje zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu, a usługi spółki dostępne są w ponad 8 000 Punktach Obsługi Klienta w całym kraju. Jest spółką w 89,93% zależną od spółki InPost Paczkomaty Sp. z o.o. Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Skonsolidowane przychody sięgnęły 347,32 mln zł w 2013 r.