3,5 proc. w przypadku Konta Oszczędnościowego i nawet 4 proc. dla lokaty powiązanej z funduszami inwestycyjnymi zaoferował Bank Pekao SA. To tylko niektóre z nowych propozycji dla klientów

Bank Pekao wprowadził szeroką paletę nowych, wyższych stawek oprocentowania kont oszczędnościowych i lokat dla klientów indywidualnych, a także nowe produkty oszczędnościowe. Wyższe, atrakcyjne stawki mogą dotyczyć środków już zdeponowanych w Pekao, jak i przenoszonych z innych banków. Część z nich została wprowadzona w ostatnich dniach, pozostałe wejdą w życie do 4 maja.
- Ruszamy z całą gamą nowych produktów depozytowych. Wprowadzamy atrakcyjne oprocentowanie dla obecnych oraz nowych klientów. Jest to bardzo szeroka oferta obejmująca zarówno konta oszczędnościowe, jak i różne warianty lokat. Oszczędzanie w dużym, stabilnym i bezpiecznym banku, którym jest Pekao, opłaca się teraz jeszcze bardziej - podkreśla Leszek Skiba, prezes zarządu Banku Pekao SA.

Atrakcyjne Konto Oszczędnościowe

Wśród najatrakcyjniejszych propozycji są te dotyczące Konta Oszczędnościowego. W ramach oferty promocyjnej dla nowych klientów, obowiązującej od 28 kwietnia do 31 lipca 2022 r., odsetki sięgają 3,5 proc. (w skali roku) przez sześć miesięcy. Naliczane są do kwoty 100 tys. zł, a w przypadku Konta Oszczędnościowego Premium nawet do 400 tys. zł. Promocja obejmuje także rachunek oszczędnościowy Mój Skarb dla dzieci do 18 lat - 3,5 proc (w skali roku) przez sześć miesięcy maksymalnie do kwoty 3 tys. zł.
Wymienione promocje dostępne są w bankowości mobilnej PeoPay, internetowej Pekao24 oraz w oddziałach.
Warto podkreślić, że od 4 maja zostanie podwyższone również standardowe oprocentowanie kont oszczędnościowych dla obecnych i nowych klientów. Oprocentowanie całego salda będzie równe 1 proc. (w skali roku) na Kontach Oszczędnościowych i rachunkach Mój Skarb, a w przypadku Konta Oszczędnościowego Premium będzie to nawet 1,2 proc. (w skali roku).
Konto Oszczędnościowe Premium jest częścią oferty bankowości osobistej Premium Banku Pekao, która obejmuje m.in. obsługę przez dedykowanego doradcę osobistego w wybranych lokalizacjach, bezpłatne Konto Świat Premium ze złotymi kartami wielowalutowymi (w przypadku posiadania w Pekao aktywów min. 200 tys. zł lub produktów inwestycyjnych na kwotę min. 50 tys. zł, lub kredytu konsumpcyjnego na kwotę min. 50 tys. zł), darmowy rachunek inwestycyjny w Biurze Maklerskim Pekao oraz atrakcyjny program rabatów. Z oferty Premium mogą skorzystać klienci, którzy już posiadają lub otworzą nowe Konto Świat Premium.

W górę także lokaty

Bank Pekao podniósł również oprocentowanie lokat. W przypadku lokaty z funduszem (wybrane fundusze Pekao TFI) w promocji od 1 maja można otrzymać aż 4 proc. (w skali roku), jeśli 70 proc. środków jest lokowanych w fundusze, a 30 proc. trafia na lokatę; 3,5 proc., gdy środki dzielone będą po połowie oraz 3 proc., gdy 30 proc. trafi na fundusze, a 70 proc. na lokatę.
Promocja jest dostępna w bankowości mobilnej PeoPay i internetowej Pekao24, dotyczy nowych klientów oraz obecnych i obejmuje nowe środki oraz już powierzone Bankowi Pekao. Lokatę można założyć na sześć miesięcy.
W przypadku Lokaty na Nowe Środki promocja dla nowych i obecnych klientów trwa od 15 kwietnia. Oferowane (w skali roku) oprocentowanie wynosi 2,75 proc. dla lokat zakładanych na 12 miesięcy, 2,5 proc. w przypadku sześciu miesięcy oraz 2,25 proc. dla lokat na trzy miesiące. Odsetki naliczane są w stosunku rocznym, a maksymalna kwota takiej lokaty to nawet 1 mln zł. Promocja jest dostępna u doradców Premium, w oddziałach i na telefon (dotyczy klientów, którzy posiadają podpisaną umowę o obsługę telefoniczną przez doradcę).
Wyłącznie w aplikacji PeoPay można założyć Lokatę PeoPay, która będzie dostępna od 28 kwietnia. Klienci mogą liczyć na oprocentowanie sięgające 2,5 proc. (w skali roku) na lokacie do kwoty 30 tys. zł zakładanej na okres trzech miesięcy. Jest to oferta dla nowych i obecnych klientów, którzy mają lub wyrażą zgody marketingowe oraz włączą e-wyciągi. Lokatę można będzie założyć zarówno z nowych środków oraz już znajdujących się na rachunkach w Banku Pekao.
Partner
ikona lupy />
foto: materiały prasowe