Dziś w kalendarzu ekonomicznym ponownie nie ma przewidzianych publikacji wielu istotnych danych, a w USA mamy kolejny dzień giełdowych wzrostów, stąd też również inwestorzy w Warszawie mogą nadal chętnie wybierać przecenione spółki do swojego portfela.

"Przełamanie 2330 pkt i zamknięcie notowań ponad tym poziomem wskazuje w mojej ocenie na dalsze wzrosty WIG20, przynajmniej w krótkim terminie. Kolejne opory warte uwagi to 2350 pkt oraz psychologiczny pułap 2400 pkt, z którym inwestorzy mierzyli się na początku kwietnia" - uważa Marcin Niedźwiecki, specjalista rynku CFD i Forex w City Index.

Mimo, że ekonomiści nie spodziewają się kolejnego cięcia stóp procentowych na środowym posiedzeniu Rady polityki Pieniężnej (RPP), inwestorzy uwzględniają w cenach aktywów "gołębi" ruch ze strony RPP. W ocenie Niedźwieckiego, rynek długu, gdzie rentowności znów są na rekordowych minimach, oraz rynek akcji, który przełamuje kolejne wsparcia, wskazują na możliwość działań ze strony RPP. Z drugiej strony, Rada zaznaczyła, że aktualnie czeka i ocenia warunki ekonomiczne, które dopiero mogą przesądzić, czy dalsze obniżki stopy referencyjnej są konieczne.