Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają, to efekt braku decyzji w sprawie pomocy finansowej dla Grecji - podali w środę maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie kosztuje 7 tys. 685,00 dol. za tonę, po spadku o 1,3 proc.

Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na luty 2013 r. staniała o 0,7 proc., do 55 tys. 930 juanów (8 tys. 977 dol.).

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec tanieje o 0,7 proc., do 3,5035 dol.

Międzynarodowi kredytodawcy odłożyli do poniedziałku negocjacje w sprawie dalszej pomocy dla Grecji - poinformował w środę nad ranem w Brukseli niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble.

Decyzja zapadła po blisko 12 godzinach rozmów ministrów finansów państw strefy euro oraz szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde.

Uczestnicy brukselskiego spotkania debatowali m.in. na temat tego, czy Grecja spełniła warunki wypłacenia jej 31,5 mld euro kolejnej transzy programu pomocowego, który finansuje UE, Europejski Bank Centralny i MFW.

"Nie ma szybkiego rozwiązania problemów zadłużenia w Europie, dlatego ma to wpływ na ceny surowców" - uważa Zhang Yu, analityk Yongan Futures w Hangzhou.