Nieco lepsze nastroje na rynkach akcji mogą przełożyć się na pozytywne otwarcie wtorkowych notowań na warszawskiej giełdzie. Dziś na rynek napłyną krajowe dane nt. stopy bezrobocia i dynamiki sprzedaży detalicznej za sierpień, informują analitycy.

Poniedziałek na rynkach akcji stał pod znakiem nieznacznej przewagi niedźwiedzi. Na GPW najsłabiej tym razem zachowywał się indeks blue-chipów, WIG20 stracił 0,5% finiszując na poziomie 2367,4 pkt. Podobnej skali spadku doświadczył niemiecki DAX. NA czerwono kończyły się także wczoraj notowania na Wall Street. Skala spadków była jednak ograniczona.

„Dziś rano inwestorom trudno obrać wyraźny kierunek, jednak nastroje są nieco lepsze. Z krajowej gospodarki pojawią się informacje o stopie bezrobocia i dynamice sprzedaży detalicznej za sierpień. Podczas wczorajszej sesji z minimum 2356 pkt prawie domknęliśmy lukę w przedziale 2354-2396 pkt, która powstała po decyzji Fed o uruchomieniu QE3.

Odrobienie części strat przez byki wskazuje, że w okolicach 2354-56 pkt można szukać obecnie wsparcia"- ocenił analityk BDM Krzysztof Pado. Indeks S&P500 stracił 0,2%, Nasdaq Comp zniżkował o 0,6%. Nikkei225 zyskał 0,2%. Na minimalnych plusach po godzinie 8.00 były kontrakty na DAX i S&P500 Z publikacji makroekonomicznych z USA rynek pozna dziś indeks cen domów Case-Shiller (godz. 15.00), indeks Conference Board, indeks cen nieruchomości FHFA oraz indeks Fed z Richmond (godz. 16.00).