Spółka Work Sevice, zajmująca się usługami pracowniczymi, zadebiutuje na rynku głównym GPW w czwartek, 26 kwietnia, poinformowała firma. Work Service będzie 433. spółką notowaną na głównym rynku i ósmą, która w tym roku na nim zadebiutowała (siódmym będzie Mo-Bruk, który wejdzie na giełdę dzień wcześniej).

W ofercie publicznej spółki inwestorzy złożyli zapisy na ponad 5,117 mln akcji z 20 mln oferowanych przez Work Service, podała firma wcześniej.

Cena emisyjna została ustalona na 6 zł za akcję

"Dzięki pozyskaniu ponad 30 mln zł z nowej emisji akcji oraz przy wykorzystaniu kredytu bankowego będziemy mogli przeprowadzić akwizycję spółki działającej w perspektywicznym sektorze IT.

Na podstawie zawartej już umowy zakupiliśmy 75% udziałów w spółce IT Kontrakt, dzięki czemu cała nasza grupa wejdzie na nowy obszar rynku. Nowe usługi będziemy oferować szerokiej gamie klientów w Polsce, a także na rynkach zagranicznych przede wszystkim w Niemczech i w Europie Środkowo-Wschodniej" - powiedział wiceprezes Dariusz Rochman, cytowany w komunikacie, w którym spółka poinformowała o wyniku IPO.

Spółka podała, że w ramach transzy otwartej, inwestorzy dokonali zapisów na 167 519 akcji Work Service serii L, a w transzy Instytucjonalnej subskrypcja objęła 4 950 362 akcji. Work Service, działający w branży HR, prognozuje, że w 2012 roku osiągnie 815 mln zł przychodów i 35,8 mln zł zysku netto.