Notowania miedzi na giełdzie LME w Londynie spadają, tanieją też inne metale bazowe - wyścig do Białego Domu zaczyna być coraz bardziej zaciekły. Miedź w kontraktach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej o 0,7 proc. - po 6.770,00 USD za tonę - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 0,26 proc. do 3,0845 USD za funt.

W USA w 35 stanach spośród 50 wynik wyborów prezydenckich jest już przesądzony: w 19 wygrał Trump, w 16 Biden - podaje CNN.

W 19 z nich wygrał prezydent Donald Trump z łączną liczbą 136 głosów elektorskich, zaś kandydat Demokratów Joe Biden w 16 z 203 głosami elektorskimi. Do zwycięstwa w wyborach potrzeba 270 głosów.

"Konsekwencją zwycięstwa Trumpa może być to, że pakiety fiskalne dla gospodarki mogą zmaterializować się szybciej, ale potencjalnie mogą dotyczyć mniejszej kwoty" - ocenia Wayne Gordon, dyrektor wykonawczy ds. rynku towarowego i walutowego w UBS Global Wealth Management.

Z kolei zwycięstwo Joe Bidena mogłoby utorować drogę do wprowadzenia większej liczby bodźców stymulacyjnych, które wpłynęłyby pozytywnie na rynki akcji i towarowe - oceniają analitycy.

Na zakończenie poprzedniej sesji cena miedzi na LME wzrosła o 54 USD do 6.816,00 USD za tonę.