statystyki

W USA zgodnej walki z kryzysem nie będzie

autor: Marek Chądzyński05.11.2020, 06:01; Aktualizacja: 05.11.2020, 07:55
Wszystko wskazuje na to, że błękitnej fali jednak nie będzie. Tym mianem określano przejęcie pełni władzy w USA przez demokratów. Tymczasem nawet jeśli Joemu Bidenowi uda się ostatecznie wygrać, demokraci będą mieli problem ze zdobyciem większości w Senacie.

Wszystko wskazuje na to, że błękitnej fali jednak nie będzie. Tym mianem określano przejęcie pełni władzy w USA przez demokratów. Tymczasem nawet jeśli Joemu Bidenowi uda się ostatecznie wygrać, demokraci będą mieli problem ze zdobyciem większości w Senacie.źródło: ShutterStock

Giełdy czekały na wyniki, ale jeden scenariusz zaczęły obstawiać już wczoraj: na jednomyślność w rządzeniu Stanami Zjednoczonymi nie ma co liczyć. To dla nich jednocześnie zła i dobra informacja.

Wszystko wskazuje na to, że błękitnej fali jednak nie będzie. Tym mianem określano przejęcie pełni władzy w USA przez demokratów. Tymczasem nawet jeśli Joemu Bidenowi uda się ostatecznie wygrać, demokraci będą mieli problem ze zdobyciem większości w Senacie. Pełnia władzy skupiona w jednym obozie zwiększała tymczasem szanse na aktywną walkę z pandemicznym kryzysem, a konkretnie zasypanie gospodarki miliardami dolarów z federalnego budżetu.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane