statystyki

Urząd nie pomoże tak jak rzecznik finansowy

autor: Łukasz Wilkowicz02.09.2020, 07:52; Aktualizacja: 02.09.2020, 07:53
O planie likwidacji urzędu RF jako pierwszy napisał na początku sierpnia DGP. Komitet pisze o „pozbawieniu opinii publicznej możliwości podjęcia dyskusji w sprawie pomysłu likwidacji urzędu Rzecznika w związku z brakiem jakiejkolwiek argumentacji uzasadniającej ten zamysł”.

O planie likwidacji urzędu RF jako pierwszy napisał na początku sierpnia DGP. Komitet pisze o „pozbawieniu opinii publicznej możliwości podjęcia dyskusji w sprawie pomysłu likwidacji urzędu Rzecznika w związku z brakiem jakiejkolwiek argumentacji uzasadniającej ten zamysł”.źródło: ShutterStock

Likwidacja urzędu rzecznika finansowego ograniczy klientom instytucji finansowych możliwość korzystania z pozasądowego postępowania w sprawie rozstrzygania sporów. Taki argument przeciwko włączeniu RF do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przywołuje doradczy komitet naukowy funkcjonujący przy rzeczniku finansowym.

„Istotną kompetencją Rzecznika jest możliwość pozasądowego postępowania w sprawie rozwiązywania sporów między klientami a usługowcami – jest on podmiotem uprawnionym w ramach wspólnotowego systemu ADR (Alternative Dispute Resolution), wpisanym do rejestru prowadzonego przez Prezesa UOKiK na podstawie ustawy z dnia 23 września 2016 r. o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich (Dz.U. z 2016 r. poz. 1823).


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane